reklama

Podwyżka cen ciepła w Andrychowie na horyzoncie

, Gospodarka, Wiadomości, 11.03.2021 16:00, red
Prąd podrożał, to teraz podrożeje energia cieplna.
Podwyżka cen ciepła w Andrychowie na horyzoncie
Prawdopodobnie już za kilka tygodni wejdzie w życie podwyżka opłat za energię cieplną dla odbiorców zasilanych przez położoną w centrum miasta gminną spółkę Andrychowska Elektrociepłownia.

Nowa taryfa jest w trakcie opiniowania przez Urząd Regulacji Energetyki Cieplnej, co ma wkrótce nastąpić. Jak dowiadujemy się od prezesa elektrociepłowni Mirosława Nowaka, w nowej taryfie, jeśli zostanie zatwierdzona, założono podwyżkę na poziomie 8%.

Elektrociepłownia przygotowuje się teraz do zakupu sieci ciepłowniczej w Andrychowie, co ma kosztować ok.10 mln zł. Spółka zaciągnie na ten cel kredyt, który zostanie zastawiony.... krytym basenem w Andrychowie. Zdaniem prezesa, taki zastaw był konieczny, ponieważ spółka jest nowa i bank nie widzi innej możliwości udzielenia jej kredytu, tylko z takim zabezpieczeniem.

Jednocześnie prezes nie widzi zagrożenia dla ewentualnych problemów ze spłacą kredytu, ponieważ elektrociepłownia posiada w mieście tysiące odbiorców i posiada stałe przychody.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy