Podpisano ważną umowę. Nad Jeziorem Mucharskim powstanie pierwszy ośrodek rekreacyjny [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 03.12.2019 15:05, red
Zobaczcie szczegóły.
Podpisano ważną umowę. Nad Jeziorem Mucharskim powstanie pierwszy ośrodek rekreacyjny [FOTO]

We wtorek (3.12) w Świnnej Porębie uroczyście podpisana została umowę dzierżawy działki nad Jeziorem Mucharskim przez Gminę Stryszów od Państwowego Gospodarstwa „Wody Polskie”.

Umowę podpisały władze gminy Stryszów oraz przedstawiciele RZGW. Zgodnie z zawartym porozumieniem hektarowa działka położona w Dąbrówce (gmina Stryszów) w pobliżu zabytkowego dworu (własność skarbu państwa) przeniesionego z niecki jeziora. Gmina Stryszów planuje na niej wybudować ośrodek rekreacyjny nad Jeziorem. Za dzierżawę terenu zapłaci symboliczną opłatę - 116 zł rocznie. Umowa ma obowiązywać na razie przez 9 lat.

W Dąbrówce powstanie tutaj m.in. budynek wielofunkcyjny, w którym zlokalizowane będą: punkt informacji turystycznej, świetlica sportowa, fandolandia, pomieszczenia usługowe, kawiarniano-restauracyjne, pomieszczenia ratowników, pomieszczenia sanitarne i socjalne. Dodatkowo zagospodarowana zostanie plaża trawiasta, pole piknikowe, pomost i plaża piaszczysta. Zaplanowano też budowę dużego amfiteatru na 700 osób.

Podczas spotkania podkreślano, że jest to pierwsza umowa dotycząca dzierżawy terenu na Jeziorem Mucharskim w celach rekreacyjnych.

Podobny ośrodek być może powstanie również na terenie gminy Mucharz, ale na razie są problemy z uzyskaniem porozumienia pomiędzy RZGW „Wody Polskie” a gminą Mucharz.
Zobacz także:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 04.12.2019 19:43

9 Lat bo prawie prywatne firmy sie zgromadza a pozniej symboliczne kwoty zmienia sie w astronomiczne kwoty