reklama

Podpisano umowę na remont ulicy Sienkiewicza

Gospodarka, Wiadomości, 17.12.2019 10:30, red
Za rok droga będzie jak nowa.
Podpisano umowę na remont ulicy Sienkiewicza

Podpisana została na remont ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. To będzie wspólna inwestycja wadowickiego Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Umowa opiewa na 10,9 mln zł, a zrealizuje ją firma firma Strabag Infrastruktura Południe.

Wiemy, jak bardzo mieszkańcy i władze gminy czekali na wykonanie tej inwestycji. To ważna droga, obok bloków mieszczą się przy niej bądź dojeżdża się nią do ważnych instytucji publicznych, np. policji, szkoły czy Wadowickiego Centrum Kultury. Dlatego cieszymy się, że z pomocą środków rządowych w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy ul. Sienkiewicza zupełnie zmieni swoje oblicze – podkreśla starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Starostwo dostało na ten cel dotację z Funduszu Dróg Samorządowych – ok. 6,7 mln zł. Zawarto także porozumienie z gminą Wadowice i Wadowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, na mocy którego dofinansują one inwestycję.

- Zakres prac, jaki przewidziano na ul. Sienkiewicza jest ogromny. Obok wymiany nawierzchni (642 m), powstanie zatoka autobusowa, przebudowane zostaną parkingi i chodniki. Częścią inwestycji jest również budowa wodociągów, kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej wraz z przyłączami. Wszystkie roboty na drodze winny zakończyć się najpóźniej w listopadzie 2020 roku - informują urzędnicy z wadowickiego starostwa.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy