reklama

Podczas remontu znaleziono wykopaliska archeologiczne. Prace jednak ukończono i droga jest otwarta

, Gospodarka, Wiadomości, 14.12.2020 09:05, PG
Chodzi o ul. Sieniewicza w Wadowicach.
Podczas remontu znaleziono wykopaliska archeologiczne. Prace jednak ukończono i droga jest otwarta

Kilka dni temu otwarto ul. Sienkiewicza w Wadowicach dla kierowców. Prace trwały kilka miesięcy. Otwarto też prywatną drogę łączącą ul. Sienkiewicza z obwodnicą, co jest sporym ułatwieniem dla osób szukających drogowych skrótów.

Ulica ta to droga powiatowa a prace na niej wykonywała firma Strabag za 11 mln zł. Przebudowano 650 metrów nawierzchni, chodniki oraz wymieniono oświetlenie i zatoczkę autobusową. Inna fimra - „INŻ-BUD” z Grzechyni za kwotę 1,84 mln zł wybudowała obok drogi największy w mieście parking na ponad 130 miejsc (na placu przy „Starej Rzeźni”).

Roboty były o tyle trudne, że w tym samym czasie w mieście trwały prace przy kilku innych remontach a zwłaszcza przy sąsiedniej ul. Lwowskiej. To był ciężki czas dla kierowców. Dodatkowo w czasie prac, znaleziono wykopaliska archeologiczne i modernizację trzeba było przerwać na kilka tygodni.


ul. Sienkiewicza:


parking:skrót:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jaskinek, 18.12.2020 07:43

Zmasakrowana masakra... .Żenada i totalne dno.Gdzie do poziomu Ś.P.andrychow.pl????????????⁉️