reklama
reklama

Poczta grozi, że listonosze nie będą dostarczać listów!

Gospodarka, Wiadomości, 26.05.2023 15:25, GM
To nie żarty. Mieszkańcy muszą pilnie coś zrobić w tej sprawie.
Poczta grozi, że listonosze nie będą dostarczać listów!

Ostatnio w kolejnych miejscowościach gminy Wadowice - w Barwałdzie Dolnym, Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej - wprowadzono nazwy ulic. W ślad za tym wprowadzono także nową numerację domów. Zmieniły się adresy. Dotyczy to setek domów.

Problem w tym, że wiele osób nie zmieniło adresów zamieszania w różnych instytucjach – w bankach, u dostawców prądu czy gazu itp. Korespondencja nadal adresowana jest na stare adresy – te bez nazwy ulicy, a tylko ze starym numerem domu.

Poczta Polska właśnie zagroziła, że nie będzie dostarczać takich listów! Powód - dezorganizuje to pracę listonoszy. W piśmie skierowanym do magistratu w Wadowicach poinformowano, że korespondencja na stare adresy będzie dostarczana do 31 sierpnia 2023 roku, ale tylko w przypadku posiadania przez listonoszy wiedzy o nowym adresie adresata. Od 1 września korespondencja kierowana na stare adresy będzie zwracana do nadawców Z adnotacją „Zwrot. Nie ma takiego adresu”.

Poniżej zamieszczamy pismo z Poczty Polskiej skierowane do Urzędu Miejskiego w Wadowicach w tej sprawie.

foto: Poczta Polska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy