reklama

Pociągiem w dwie strony za 11 zł

, Gospodarka, Wiadomości, 13.11.2021 12:18, eł

Z Kalwarii do Krakowa i z powrotem.

Pociągiem w dwie strony za 11 zł

To ważna informacja dla tych, którzy chcą wygodnie i tanio dostać się do Krakowa. Na całej linii kolejowej między stolicą Małopolski a stacją Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona można kupić bilet czasowy, ważny na tej trasie przez 8 godzin. Kosztuje on 11 zł, niezależnie od tego, ile przejazdów pasażer zdąży zaliczyć w tym czasie.

W praktyce oznacza to, że podróż z Kalwarii Zebrzydowskiej do Krakowa i z powrotem można odbyć o wiele taniej niż busem – w jedną stronę za 5,50 zł, zamiast za 10 zł. W dodatku od tej ceny obowiązują wszystkie ustawowe ulgi, na przykład dla studentów czy emerytów. Po uwzględnieniu zniżki uczeń zapłaci na trasie z Kalwarii do stolicy Małopolski tylko 6,93 zł w obie strony, pod warunkiem wszakże, że zdąży wrócić w przeciągu 8 godzin.

Niestety jest to przydatne tylko w sytuacji, gdy nie mamy zamiaru spędzić w grodzie Kraka całego dnia. Ta oferta nie przyda się studentom dojeżdżającym na uczelnie ani osobom pracującym w Krakowie. Jednak normalny bilet kolejowy z Kalwarii do stolicy Małopolski (lub w odwrotnym kierunku) kosztuje 7,50 zł, więc również jest tańszy niż autobusowy. Ale jeśli ktoś planuje wypad do Krakowa na zakupy lub do kina, jak najbardziej może skorzystać z biletu czasowego. Oferta dotyczy składów jeżdżących tak zwaną kolejową zakopianką, czyli trasą spod Tatr do grodu Kraka.

Warto dodać, że aktualnie część pociągów kończy i zaczyna podróż na stacji Kraków Bonarka. Jest jednak kilka takich, które dojeżdżają do samego centrum stolicy Małopolski. Poniżej podajemy godziny ich odjazdów. Wszystkie kursują codziennie (z wyjątkiem tego, który oznaczony jest jako dodatkowy, jeżdżący w niedzielę).

Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - odjazdy do Krakowa Głównego:

04:37, 06:07, 07:29, 15:04, 17:40, 20:16.

Dodatkowy pociąg w niedzielę o 19:49.

Kraków Główny - odjazdy do stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona:

07:12, 15:36, 18:13, 19:52, 22:34.


Foto: Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy