reklama

Po wycince na Pańskiej Górze. Kto kupi drewno? [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 26.03.2021 14:25, PG
Tam gdzie był las, powstanie staw.
Po wycince na Pańskiej Górze. Kto kupi drewno? [FOTO]

Trwa rewitalizacja Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego w Andrychowie, której koszt wynosi prawie 20 mln zł. Na tę inwestycję gmina pozyskała dotację unijną w kwocie 11,8 mln zł i 8 mln zł dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych, dzięki czemu będzie ona całkowicie sfinansowana z środków zewnętrznych.

Podstawą inwestycji jest budowa zbiornika wodnego o powierzchni 1,23 ha, wokół którego powstaną tereny rekreacyjne - ścieżki rowerowe, pomosty, nawierzchnia trawiasta, place zabaw oraz obiekty małej architektury. A wszystko objęte ma zostać monitoringiem.

Najpierw jednak drzewa trzeba było wyciąć setki drzew, co zostało już wykonane. Zgodnie z przetargiem wycięte drzewa są własnością wykonawcy czyli firmy Robart z Bielska - Białej [na zdjęciach].

Z kolei niedawno gmina Andrychów we własnym zakresie przeprowadzała inne cięcia, również na Pańskiej Górze a drewno wystawiła na sprzedaż:

Jest to 5,66 m3 drewna w kłodach (o długości w grupie I grupa – Pańska Góra – od 8 m do 18,6 m) do pobrania z terenu lasu gminnego „Pańska Góra” w Andrychowie, tj.:

jesion o masie 2,79 m3,

robinia o masie 0,81 m3,

świerk o masie 2,06 m3.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Rynek 15, pokój 116, tel. (033) 842 99 68.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lojzek, 26.03.2021 21:19

Przecież Szanownym Włodarzom zostały kajaki po nie trefnej inwestycji!

Nostradamus, 26.03.2021 20:51

Prawie pół tysiąca drzew wyciętych i nikt nie protestuje ? . Ponad dwadzieścia organizacji ekologicznych w Polsce i nikt nie przyjechał do Andrychowa bronić drzew ?. Gdyby tam miała stanąć fabryka miliardera Elona Muska ( a szukał lokalizacji fabryki w Europie , Polska też go kusiła ale wybrał Niemcy ) to mielibyśmy ekologów przywiązanych do każdego drzewa przeznaczonego do wycięcia.

wendigo11, 26.03.2021 18:12

Racja. Mój błąd. Drewno z wycinki na stawie jest na olx tak na marginesie

optimal, 26.03.2021 18:04

A czytać umie. "Z kolei niedawno gmina Andrychów we własnym zakresie przeprowadzała inne cięcia, również na Pańskiej Górze"

wendigo11, 26.03.2021 16:02

Mnożycie błędy rzeczowe! Na terenie stawu Anteckiego nie było ani jednej robinii, ani świerka! To co sprzedaje Urząd to podejrzewam, że pochodzi z cięć sanitarnych z zupełnie innego terenu!!! Na zdjęciach rzeczywiście drewno z terenu stawu, głównie olcha czarna, trochę czeremchy i jesiona. Tylko, że to drewno jest własnością wykonawcy wycinki (patrz przetarg) i to on je sprzedaje!!!