Po fali krytyki burmistrz na razie nie likwiduje darmowego busa

, Gospodarka, Wiadomości, 05.05.2019 08:30, red
Po fali krytyki, jaka spłynęła na wadowickiego burmistrza, ten wycofuje się na razie z likwidacji bezpłatnego busa w Wadowicach.
Po fali krytyki burmistrz na razie nie likwiduje darmowego busa
Zaledwie 17 kwietnia w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Krasy nowy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński (PiS) ogłosił, że od maja linia autobusowa kursująca po Wadowicach będzie płatna. Przypomnijmy, że od kilku lat po Wadowicach od rana do nocy kursuje bezpłatny kurs.

"W odpowiedzi na Pana interpelację złożoną na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach w dniu 27 marca 2019 r., w sprawie darmowej komunikacji na miejskiej linii komunikacyjnej w Wadowicach uprzejmie informuję, że umowa na darmową komunikację została przedłużona do końca kwietnia 2019 roku. Od maja 2019 planowane jest wprowadzenie na tej trasie komunikacji odpłatnej" - poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Po tej informacji na burmistrza spłynęła spora krytyka i być może miało to wpływ na to, że ten w ciągu kilku dni zmienił swoją decyzję.

Bus póki co pozostaje darmowy. Jednocześnie podpisaliśmy umowę z firmą, która ma przygotować nowa koncepcję transportu zbiorowego w gminie. Ta koncepcja jest w fazie finiszu, niedługo na moim biurku mają znaleźć się trasy, które kwalifikują się do dofinansowania. Czekamy też na rozstrzygnięcia rządowe, ponieważ jeśli usłyszymy konkrety będziemy wiedzieć, skąd uzyskać dofinansowanie na komunikację w Wadowicach – stwierdził niedawno w jednym z wywiadów wadowicki włodarz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaczor, 05.05.2019 13:06

tyle że jp nie opowiadał bajek o basenie za 10 mln po to żeby kosztował koło 30 mln. Takie bajki to domena innego pana i jego propagandy. Wiesz którego Tomku :)

xpek, 05.05.2019 10:32

kredyt to był ale na basen Pietrasa i jest spłacany do tego roku

JerzyO, 05.05.2019 10:09

Do Ludwiczka, a w Żakolandii kredyty na kiełbasę wyborczą w POstaci basenu to kto spłaci ?

ludwik, 05.05.2019 09:53

wielka szkoda że to z takim "chłoptasiem" Burmistrz Żak musi współpracować przy temacie linii Andrychów - Wadowice. Źle to wrózy. Z tego nowego wadowickiego układu tylko ten dziennikarz "chłoptasia" nadaje się do czegoś i jest użyteczny.

ludwik, 05.05.2019 09:51

klasyczny pisiorek. Raz tak raz siak. Chłoptaś jakby nie wiedział czego chce.

Starybrat, 05.05.2019 08:47

Przecież ten bus nigdy nie był darmowy- opłacany z podatków. Chciano tylko zmienić formę jego finansowania.