reklama

Po co radny kupił działkę w centrum miasta za milion?

, Gospodarka, Wiadomości, 29.06.2021 17:00, DK
We wtorek (29.06) Radny Rady Miejskiej Wadowic Robert Malik przelał do urzędu milion złotych.
Po co radny kupił działkę w centrum miasta za milion?

Teraz zostały tylko formalności, a wśród nich podpisanie aktu notarialnego. Radny tym sposobem utarł nosa niedowiarkom, którzy wątpili w jego zdolność kredytową.

Przypomnijmy. Były przewodniczący Rady Miejskiej Wadowic - Robert Malik wygrał przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 11 arów w ścisłym centrum Wadowic.

Każdy z 4 przedsiębiorców, biorących udział w licytacji musiał wpłacić wadium w wysokości niemal 100 tys. zł. Cena wywoławcza wynosiła 570 tys. zł. Licytacja była zacięta i zamknęła się kwotą miliona złotych netto.

W ubiegłym roku wszyscy zastanawiali się po co burmistrz miasta Bartosz Kaliński zadecydował o sprzedaży tej niewielkiej działki.

Burmistrz tłumaczył się wtedy pandemią i astronomicznymi wydatkami, jednak nie potrafił wskazać konkretnego powodu - w końcu to teren gminy i ta, prowadząc tam parking, mogłaby czerpać z tego terenu długofalowe korzyści.

Gmina sądzi się od kilku lat z właścicielami sąsiadującej działki. Pojawiły się pytania: komu potrzebny jest skrawek terenu wielkości 11 arów, który tak naprawdę w pełni może służyć jedynie „sąsiadom”- właścicielom terenu, na którym również znajduje się parking. Te wątpliwości zmusiły byłego burmistrza Mateusza Klinowskiego oraz radnego Roberta Malika, do złożenia zawiadomienia do prokuratury wadowickiej o - ich zdaniem - prawdopodobnym działaniu na szkodę gminy przez burmistrza Bartosza Kalińskiego.

W momencie kiedy zawiadomienia oraz medialny raban nie przyniosły oczekiwanych skutków i działka została wystawiona na licytację, radny Malik stwierdził, że kupi działkę jako inwestycję na przyszłość, tym samym blokując zapędy właścicieli sąsiednich terenów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy