Platforma chce 100 mln zł na budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej

, Gospodarka, Wiadomości, 11.02.2020 14:45, red
Pieniędzy na budowę ciągle nie ma...
Platforma chce 100 mln zł na budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej

Małopolscy posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że zgłoszą kilka poprawek do projektu budżetu państwa. jedna z nich dotyczy strategicznej inwestycji w regionie, która od lata nie może doczekać się realizacji, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. PO chce, aby w tegorocznym budżecie państwa zapisano 100 mln zł na tę trasę trasy.

Zdaniem polityków PO, droga ta z niezrozumiałych powodów nie jest realizowana. Niedawno z podobną poprawkę zaproponowali posłowie Lewicy - tyle, że chcą, aby na BDI zapisano 600 mln zł.

Jakie są szanse, że poprawki przejdą podczas głosowania w Sejmie? Wydaje się, że dla rządu PiS ta inwestycja w tej chwili nie jest priorytetem.

Niedawno Rafał Weber, przedstawiciel ministerstwa infrastruktury na pytania posła Marka Polaka (PiS) w tej sprawie odpowiedział:

"Odnosząc się do kwestii realizacji S52 tzw. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, należy pamiętać o limitach finansowych określonych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Powyższy dokument rządowy określił priorytety inwestycyjne w zakresie rozbudowy infrastruktury dróg krajowych, które miałyby zostać zrealizowane do 2025 r.

Przedmiotowa inwestycja znajduje się na liście zadań planowanych do realizacji w ramach Programu jednakże jest poza limitem finansowym. Pomimo działań resortu infrastruktury, które doprowadziły do zwiększenia limitu finansowego (ustalanego w 2015 r.) ze 107 mld zł do 142,2 mld zł, nie jest obecnie możliwe zrealizowanie wszystkich zawartych w Programie inwestycji w obecnej perspektywie finansowej.

Podkreślam, że budowa drogi ekspresowej S52 jest uważana przez resort infrastruktury jako konieczna. Jednakże ograniczenia finansowe oraz stan przygotowania do realizacji powodują, że jest ona traktowana jako jeden z priorytetów na kolejny okres programowania, który rozpocznie się w 2021 roku"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.02.2020 02:59

Sztuczne zamieszanie, nie bedzie BDI i tak nas wszystkich wykonczy CONVID 2019 juz są prognozy ze 1/3 populacji swiata umrze

",,**,,", 11.02.2020 19:27

To jak to jest wszyscy chcą BDI tylko nie pisiory, a co robią posłowie z regionu, Polak, Filipiak, Kaczynski, i cała reszta??? Proponuje na sesji rady gminy podjąć uchwałę o blokadzie całej Krakowskiej ulicy w Andrychowie. Niech usłyszy Warszawa,ze tutaj też żyją ludzie!!!!! Duda umie wpadac na kawke do plebana, a Szydlowa wpadala jak reklame Kubieniowi robiła, wpadali na sygnale, godzina i wypad znów na sygnale.

tomekx, 11.02.2020 16:22

Hahaha no właśnie nie dało się budować ponieważ budowę blokował gmina Wadowice pod egidą Ewy Filipiak ówczesnej burmistrz a dziś poseł PISu

kamieni.kupa, 11.02.2020 16:14

Lewactwo rządziło 8 lat. Mogli budować BDI. Nie, przepraszam, miliony i miliardy złotych szły wtedy na mafie paliwowe i vatowskie. Zwykły Polak ma siedzieć cicho i raz na cztery lata zagłosować na okrągłostołowy układ.