reklama

Piły poszły w ruch na Pańskiej Górze

Gospodarka, Wiadomości, 06.01.2022 18:01,
Trzeba zachować ostrożność podczas spacerów w tym rejonie miasta.
Piły poszły w ruch na Pańskiej Górze
Tej zimy na Pańskiej Górze w Andrychowie zostanie wyciętych w sumie ponad 1,2 tys. drzew! Ma to związek z przygotowaniem terenu do realizacji projektu rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawy Anteckiego.

Na wiosnę 2022 roku ma rozpocząć się rewitalizacja na zboczach Pańskiej Góry. Powstaną alejki spacerowe, ścieżki rowerowe i inne atrakcje. Aby wykonawca mógł przystąpić do prac budowlanych w terenie, najpierw trzeba przygotować teren, czyli wyciąć niektóre drzewa.

Przepisy stanowią, że jeśli w zasięgu oddziaływania prac związanych z wycinką drzew lub krzewów występują miejsca wykorzystywane przez ptaki, zasadniczo powinna ona być przeprowadzona poza ich okresem lęgowym. Okres lęgowy większości gatunków ptaków trwa od 1 marca do 15 października. Wyjątek stanowi konieczność przeprowadzenia wycinki z powodów bezpieczeństwa lub wówczas, gdy drzewo jest chore lub martwe.

Wycinka realizowana jest w kilku miejscach, m.in. w różnych miejscach wytyczane są ścieżki rowerowe-piesze.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 07.01.2022 10:46

Nie spoczniemy nim wytniemy. Jak to mawiał Romek.

FeelFree, 06.01.2022 23:21

Wydanie zgody na wycinkę tysięcy drzew nie przeszkadzało zupełnie burmistrzowi Tomaszowi Żakowi ze szczerym uśmiechem odebrać nagrodę EKO HERO... nasza gmina dostała w listopadzie nagrodę za "szeroko zakrojoną edukację ekologiczną, przede wszystkim z zakresu ochrony powietrza i gospodarki odpadami". Jeśli, ktoś chciałby stworzyć etalon hipokryzji to jak widać jest świeży materiał. P.S. Błagam zmieńmy wójta! na jakiegokolwiek ale zmieńmy... Ja wiem, że może być gorzej, ale nawet wtedy będzie chociaż inaczej.

Jerzy, 06.01.2022 21:47

Można było wykonać ścieżki bez wycinki drzew. Miejsca jest wystarczająco dużo. To samo ze Stawem Anteckiego. Dodam jeszcze wycinkę drzew na al. Wietrznego wzdłuż basenu.

Jerzy, 06.01.2022 21:34

Można było wykonać ścieżki bez wycinki drzew. Miejsca jest wystarczająco dużo. To samo ze Stawem Anteckiego. Dodam jeszcze wycinkę drzew na al. Wietrznego wzdłuż basenu.

hebes1125, 06.01.2022 21:24

Dokładnie na trak.... To pod głosy wyborców. Ci co chodzili po Pańskiej to będą w szoku. Za taką pseudo rewitalizację to pod sąd!!!!! Po co to wogule ruszał....

Skalpel, 06.01.2022 21:08

Żak na trak.