Pierwszy wielki przetarg rozstrzygnięty: na 2438 instalacji fotowoltaicznych na domach

, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2019 19:00,
Mieszkańcy skorzystają.
Pierwszy wielki przetarg rozstrzygnięty: na 2438 instalacji fotowoltaicznych na domach

41 małopolskich gmin przystąpiło do projektu „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”.

Wśród nich m.in. Brzeźnica, Zator, Osiek, Oświęcim, Przeciszów, Spytkowice.

Program przewiduje, że w tysiącach domów w tych 41 gminach wykonane zostaną panele fotowoltaiczne, instalacje solarne, powietrzne pompy ciepła lub montowane będą kotły kotły na pellet.

Długo był problem z rozstrzygnięciem przetargów, bo potencjalni wykonawcy składali zbyt drogie oferty, ale w końcu sprawy posuwają się do przodu.

Niedawno rozstrzygnięto przetarg w zakresie dostawy i montażu wraz z uruchomieniem 2438 mikro-instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach prywatnych. Wpłynęły cztery oferty, a wybrano ofertę firmy Sanito sp. z o.o. z Warszawy za 42,8 mln.

Instalacje fotowoltaiczne będą więc wkrótce montowane na wybranych wcześniej posesjach.

- Nadal trwa ocena pozostałych ofert w zakresie: instalacji solarnych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę - informują urzędnicy z gminy Kocmyrzów-Luborzyca, która jest liderem projektu i w imieniu 41 gmin ogłasza przetarg.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 28.11.2019 09:12

Raz @xpek masz rację !

barte, 28.11.2019 06:55

Dostęp do takich instalacji powinien być dużo tańszy

xpek, 28.11.2019 05:45

zły kierunek chyba nie uzgadniany z kaczyńskim.powinno być -więcej wyngla!