reklama

Pierwszy publiczny żłobek w tej gminie już działa

, Gospodarka, Wiadomości, 17.10.2020 12:40, PG, foto: facebook Mariusz Krystian
Nowe żłobki w Spytkowicach i Brzeźnicy.
Pierwszy publiczny żłobek w tej gminie już działa

We wrześniu tego roku Rad Gminy Spytkowice podjęła decyzję o utworzeniu całkiem nowego publicznego żłobka „Jak u Mamy”. Żłobek mieści się przy Szkole Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, przy ul. Wiślanej 53. Budowa trwała rok a jej koszt wyniósł prawie 2 mln zł, z czego gmina pozyskała dotację w wysokości 648 tys. zł.

Żłobek rozpoczął działalność 1 października br. W żłobku zapewnia się opiekę nad dzieckiem do 10 godzin dziennie. Placówka przyjmuje dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat, w tym także dzieci niepełnosprawne. Do żłobka przyjmowane są przede wszystkim dzieci, których rodzice lub opiekunowie prawni zamieszkują na terenie gminy Spytkowice.

Miesięczny pobyt dziecka w przedszkoli kosztuje 1000 zł. W przypadku, gdy przynajmniej jedno z rodziców lub opiekunów prawnych dziecka i dziecko posiada miejsce zamieszkania na terenie gminy Spytkowice, opłata miesięczna wynosi 500,00 złotych, ze zniżką 100,00 zł na drugie dziecko (rodzeństwo). Za pobyt trzeciego i kolejnego dziecka (rodzeństwa) rodzic lub opiekun prawny jest zwolniony z opłaty.

Za każdą rozpoczętą, dodatkową godzinę opieki wykraczającą poza wymiar dziennego pobytu dziecka w żłobku opłata wynosi 50,00 zł. Z kolei wyżywienie to koszt 16 zł.

1 września br. rozpoczął też działalność nowy publiczny żłobek w miejscowości Chrząstowice (gmina Brzeźnica), gdzie liczba miejsc wynosi: 15. To już drugi publiczny żłobek w gminie Brzeźnica.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy