reklama
reklama

Pierwszy przetarg inwestycyjny ogłoszony przez nowe władze Andrychowa

Gospodarka, Wiadomości, 18.06.2024 10:53, eł
Do przebudowy 445 metrów ulicy w jednej z wiosek.
Pierwszy przetarg inwestycyjny ogłoszony przez nowe władze Andrychowa

Nowe władze Andrychowa ogłosiły pierwszy w tej kadencji przetarg inwestycyjny – na remont 445-metrowego odcinka ulicy Cichej w Inwałdzie. Cała droga jest niewiele dłuższa, bowiem ma w sumie 453,65 m.

Ogłoszone niedługo przed wyborami samorządowymi przetargi na przebudowę trzech ulic w gminie Andrychów wciąż pozostają nierozstrzygnięte, zapewne z powodu zbyt wysokich cen ofert złożonych przez zainteresowane realizacją inwestycji firmy, o czym pisaliśmy tutaj. Co zamierza z tym fantem zrobić nowa burmistrz Andrychowa Beata Smolec, zamierzaliśmy zapytać ją w czasie umówionego na wczoraj spotkania, które jednak się nie odbyło. Sekretarz gminy odwołała je w ostatniej chwili, dosłownie na kilka minut przed naszą wizytą w Urzędzie Miejskim. Było to już kolejne spotkanie z panią burmistrz, które nie doszło do skutku. Poprzednio Beacie Smolec również wypadło coś pilnego, co uniemożliwiło dłuższą rozmowę z nami. A miała być ona poświęcona inwestycjom, które nowe władze Andrychowa zamierzają realizować w tym roku.

Zapewne jedną z nich będzie remont ulicy Cichej w Inwałdzie. Przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji, został ogłoszony w poniedziałek, 17 czerwca. Ulica Cicha jest drogą klasy D (czyli dojazdowa). Jej szerokość wynosi 2,7 m. To niespełna półkilometrowej długości przecznica ulicy Wadowickiej (drogi krajowej nr 52).

W ramach inwestycji rozebrana zostanie istniejąca droga wraz z poboczami i zjazdami. Wykonawca następnie zabezpieczy sieć uzbrojenia podziemnego. Wykona ponad półmetrowej grubości podbudowę jezdni i zjazdów oraz nawierzchnię z betonu asfaltowego, a także pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 50 cm. Sposób odwodnienia drogi nie ulegnie zmianie – wody deszczowe nadal będą odprowadzane korytkami do rowu wzdłuż ul. Wadowickiej. Przy okazji wyremontowany zostanie również trzymetrowy odcinek chodnika przy drodze krajowej.

Zainteresowane realizacją tej inwestycji firmy mogą składać oferty do 2 lipca, do godziny 9.00. W pół godziny później planowane jest ich otwarcie. Czas na wykonanie wszystkich planowanych prac wykonawca będzie miał do 30 września.


Foto: Google Street View

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

smalec, 18.06.2024 13:50

Hip hip Hura! Hip Hip Huuuuura!!!

Koniczynka, 18.06.2024 13:27

Piękny jest ten chodnik po lewej stronie na zdjęciu w 50 procentach zarośnięty...

krl13, 18.06.2024 12:05

Wow, połowa roku i Gmina Andrychów bierze się za remont kilkaset metrów drogi. Nie no szacun xdddddd A nagrody na koniec roku przyznane będą jak zawsze xdddddd