reklama

Pierwsze markety ponownie otwarte w niedziele

, Gospodarka, Wiadomości, 16.05.2022 14:30, red, foto: pixabay
Pierwsze duże sklepy już są otwarte w każdą niedzielę.
Pierwsze markety ponownie otwarte w niedziele
Po zmianie przepisów od lutego tego roku ponowie w niedziele niehandlowe trudno jest zrobić zakupy w marketach, bo są zamknięte. Wcześniej wykorzystywały furtkę w przepisach i uruchomiły w placówkach punkty pocztowe. Dzięki temu mogły działać w niedziele niehandlowe.

Przepis został zmieniony. Od lutego, aby sklep z punktem pocztowym mógł działać w niedziele i świata, musi uzyskiwać aż 40% miesięcznych przychodów z działalności pocztowej, co dla większości marketów jest niemożliwe do osiągnięcia.

Ale niektóre sieci już znalazły nowy sposób, aby legalnie w niedziele prowadzić działalność.


Okazuje się, że zgodnie z ustawą, handel w niedziele niehandlowe możliwy jest w "w placówkach handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku". Inna możliwa opcja dotyczy "placówek handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych (...)".

Pierwsi przedsiębiorcy już poszli w tym kierunku. Od niedawna w niedziele otwarte są markety należące do lokalnej sieci "Delfin", która ma swoje placówki m.in. w Wieprzu, Nowej Wsi czy Osieku. Uruchomiono w nich wypożyczalnie sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

"Zdrowo, aktywnie, sportowo - w sklepach naszej sieci możecie teraz wypożyczyć sprzęt sportowo-rekreacyjny. Długi weekend. Wolne popołudnie Inspiracja na sobotnio-niedzielne aktywności Każdy moment jest dobry, by spędzić czas na sportowo. Delfin Supermarket zaprasza 7 dni w tygodniu - również w każdą niedzielę i święta" - reklamowała się już na początku maja sieć Delfin.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy