reklama
reklama

Pełną parą idą dwie inwestycje drogowe w Andrychowie. A co z kolejnymi?

Gospodarka, Wiadomości, 11.06.2024 20:30, eł
Minęły dwa miesiące, lecz przetargi pozostają nierozstrzygnięte...
Pełną parą idą dwie inwestycje drogowe w Andrychowie. A co z kolejnymi?

W Andrychowie trwa drugi etap przebudowy osiedla Olszyny. Pełną parą idzie też modernizacja ulic w obrębie osiedla Jana Pawła II na zboczu Pańskiej Góry. Ale mieszkańcy czekają na rozpoczęcie również innych obiecanych inwestycji drogowych w gminie. Przetargi dawno już się zakończyły, ale dotąd żaden nie został rozstrzygnięty...

Drugi etap przebudowy osiedla Olszyny ma potrwać do końca tego roku. Dużo zostało jeszcze do zrobienia, ale już wiadomo, że na wakacje mieszkające tam dzieci będą miały nowy plac zabaw. Robotnicy montują urządzenia, które mają się na nim znaleźć i przygotowują dojścia do niego. Z kolei na osiedlu Jana Pawła II trwa budowa chodników, zdarto też już część starego asfaltu z jezdni.

Ale w minionej kadencji samorządu zakończyły się również przetargi na przebudowę innych ulic w gminie Andrychów. Mimo że od tego czasu minęło już około dwóch miesięcy, pozostają one nierozstrzygnięte. Chodzi o ulicę Polną w Andrychowie, odnogę Żwirki i Wigury w Targanicach oraz ulicę Inwałdzką w Zagórniku.

O dwóch z nich pisaliśmy (tutaj), że jest z nimi spory problem. Poprzednie władze gminy założyły, że na przebudowę ulicy Polnej oraz odnogi Żwirki i Wigury wydadzą w sumie 1,9 mln zł, natomiast najtańsze złożone oferty dają razem kwotę 3,4 mln zł. A zatem z budżetu gminy należałoby jeszcze wysupłać dodatkowe 1,5 mln zł...

Podobnie jest z ulicą Inwałdzką w Zagórniku, choć do niej nie trzeba będzie dołożyć aż tak dużo. Najniższa oferta na jej przebudowę opiewa na kwotę 5,2 mln zł. W magistracie planowano wydać na sfinansowanie tej inwestycji 4,6 mln zł.

Czy nowe władze znajdą pieniądze na te przedsięwzięcia? To się dopiero okaże. Do tematu powrócimy.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konkret, 12.06.2024 19:56

Jesli według ciebie mój guru wszystko źle robił, to teraz rządzi twój guru i to twój guru musi regulować rachunki. Podrzuć jej jakis twój genialny pomysł skąd zdobyć kasę.

Obserwator, 12.06.2024 14:42

Kredyt wziąć ? Przecież przed wyborami Twój guru się chwalił swoimi cyferkami - jedyne 86 milionów zadłużenia, wspominał coś że zaciągnie na te inwestycje kredyt ? Nie przypominam sobie. Powinni zacząć pisać z Mirkiem bajki dla dzieci , w tym zapewne by byli najlepsi .

Konkret, 12.06.2024 10:16

Surowce wtórne można też zbierać i spieniężyć.

Bento_A.A., 12.06.2024 09:35

Zgodnie z przepisami gmina może ogłosić przetarg nawet nie mając zabezpieczonych środków. Ale już na etapie zawierania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą środki powinna mieć. To że obecna ekipa piknikowa nie wie, jak je pozyskać świadczy tylko po raz kolejny o ich braku kompetencji. Niech już przestaną zlecać pisanie tych dyrdymałów jak nie mają bladego pojęcia, piszcie raczej o technologii opiekania kiełbasy na grillu i kicaniu w kółeczku na pikniku co najlepiej wychodzi obecnej władzy.

Bento_A.A., 12.06.2024 09:34

@Konkret - do twoich pomysłów pozyskiwania środków dołączę jeszcze biletowanie pikników, nie będzie problemu ze spięciem budżetu:)

Konkret, 12.06.2024 09:14

@Obserwator. "Nawet głupi i klimaty" musi zauważyć, że za burmistrzowania Żaka wyremontowano większość andrychowskich osiedli, a remont tych rozpoczętych jest dalszym ciągiem remontowania - nie żadne tam przed wyborami. Jesli to jest przed wyborami, to jak sklasyfikować te poprzednie remonty ? Zabezpieczenie budżetu ? Żak zabezpieczał kredytami i był za to krytykowany, to teraz czas na zmiany. Grać w totka, wymodlić, szukać sponsorów...

melisa, 12.06.2024 08:30

„Kurier Zagłębia”, 1910, R 3, no 3, Z Domu Ludowego w Dąbrowie: W sobotę wieczorem odbyła się wieczornica Domu Ludowego w Dąbrowie. Zabawę rozpoczęto o godzinie 8 i pół wieczorem przy dźwiękach orkiestry „Polskiej muzyki”. Przybyło ogółem 250 osób. Inteligencja nie dopisała w ogóle!" Historia zatoczyła koło!

melisa, 12.06.2024 08:15

Pani Smolec chyba wie, jak ro zrobić? Od 7 maja ma wszystkie narzędzia, niech zacznie ich używać. Aaa, nie wie, jak, nie wie gdzie. No sorry, myślała że latanie po piknikach wystarczy? Zamiast latać po piknikach trzeba pracować z ludźmi, którzy się na tym znają, a ona kogo wzięła do współpracy - faceta co umie klimatyzację montować i klamkonosa co nią rządzi, a jedyne co umie to robić chaos. Obudźcie się, bo słuchać się już tego nie da. W urzędzie jest dramatycznie, co jest w mieście to sami widzicie.

beskidmaly, 12.06.2024 06:01

Jaśnie Panie! Pani Burmistrz na dywan to może wzywać swoich pracowników. Radnym to ona może naskakać. Czy mieszkańcy podjęli własciwą decyzje to już niedługo się dowiemy bo obecnie to tylko możemy policzyć imprezy w których uczestniczyła panująca nasza "Jaśnie Pani".

Jaśnie Pan, 12.06.2024 00:02

Jeśli nowe władze nie znajdą na te inwestycje pięniędzy, to w pierwszej kolejności Pani Burmistrz powinna wezwać radnego Żaka na dywanik, dlaczego obiecał te inwestycje mieszkańcom będąc burmistrzem, ogłosił przetargi, a nie zabezpieczył na ich realizację środków w budżecie. Przypomnijmy, że nowa władza do końca roku musi polegać na budżecie uchwalonym w poprzedniej kadencji.

Obserwator, 11.06.2024 22:23

Nawet głupi i słabo klimaty zorientuje się, że te przetargi to była zagrywka przedwyborcza, na którą przypuszczam Żak nie zabezpieczył pieniędzy w budżecie. Teraz miałby ostatnią kadencję przed emeryturą, już by robił co mu się podoba, dlatego odsunięcie Go od władzy to najlepsza decyzja mieszkańców w historii Andrychowa