reklama

Pasy płatnego parkowania namalowane na placu Mickiewicza w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2021 20:30, PG
Plac Mickiewicza w Andrychowie po nowemu.
Pasy płatnego parkowania namalowane na placu Mickiewicza w Andrychowie

Na placu Mickiewicza w Andrychowie trwa malowanie pasów do strefy płatnego parkowania. W lutym decyzję o poszerzeniu strefy płatnego parkowania w centrum Andrychowa zdecydowali radni.


Strefa miała rozpocząć działanie 4 maja, ale wszystko się przedłużyło. Na placu trwa naprawa kostki brukowej i odwodnienia, która ma zakończyć się w przyszłym tygodniu. Wtedy też uruchomiony zostanie system płatnego parkowania.

Ile trzeba płacić za pozostawienie samochodu na objętych strefą miejscach? Za postój do 30 min - 1,50 zł, a do 1 godziny - 3,50 zł, za drugą godzinę - 7,70 zł. Będzie można sobie wykupić miesięczny abonament, co może być korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących działalność na placu Mickiewicza.

Parkować będzie można tylko w wyznaczonych miejscach (jest ich około 20).

Dodatkowo jedno z miejsc będzie przeznaczone na zaopatrzenie dla firm na czas rozładunku.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 21.05.2021 18:51

https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,27101963,mieszkancy-chca-odbetonowic-rynek-w-bielsku-bialej-mieszkancy.html

FeelFree, 15.05.2021 22:56

https://stopspalarni.com/

Archanioł Michał, 14.05.2021 16:06

@tomekx na koniec czerwca 2018 , jak informował sam burmistrz zadłużenie wynosiło nieco ponad 30 mln . Na koniec 2021, jeśli nie nastąpi katastrofa, będzie tego nieco ponad 80 milionów. Burmistrz w tym okresie zadłużył Gminę na prawie DWA KRYTE BASENY.

FeelFree, 14.05.2021 13:58

@konfederacjapolskaracja - nie ma na szczęście takiej możliwości. Taka uchwała zostałaby uznana za nieważną przez wojewodę. Byłoby dokładnie tak z jak z bezprawną uchwałą w temacie warunków płacy przewodniczącego rady, czyli szybko i bezboleśnie. Jeden mail do wojewody... No chyba, że radni obudują choćby część głównej drogi czymś co spełni kryteria uznania tego fragmentu za tunel, wtedy moglibyśmy zarabiać w ten sposób pieniądze... Tego też nie są w stanie zrobić, z kilku powodów.

FeelFree, 14.05.2021 13:48

@konfederacjapolskaracja - nie ma na szczęście takiej możliwości. Taka uchwała zostałaby uznana za nieważną przez wojewodę. Byłoby dokładnie tak z jak z bezprawną uchwałą w temacie warunków płacy przewodniczącego rady, czyli szybko i bezboleśnie. Jeden mail do wojewody... No chyba, że radni obudują choćby część głównej drogi czymś co spełni kryteria uznania tego fragmentu za tunel, wtedy moglibyśmy zarabiać w ten sposób pieniądze... Tego też nie są w stanie zrobić, z kilku powodów.

tomekx, 14.05.2021 12:40

to tak

tomekx, 14.05.2021 12:40

Na basen nie został zaciągnięty kredyt.No chyba że piszesz o basenie wybudowanym za kadencji pietrasa

konfederacjapolskaracja, 14.05.2021 10:31

Czekamy kiedy opodatkowany zostanie przejazd przez miasto. Burmistrzowi kończą się pieniążki na spłacanie basenu?

FeelFree, 14.05.2021 09:28

Wklejam przy okazji, tu już wystarczy nawet jedno kliknięcie, aby coś być może zmienić na lepsze.... obywatele! TRENUJCIE ! bo jak nic nie zrobicie to niedługo i tak tu będziecie klikać codziennie w ramach musztardy po obiedzie po daniu głównym wójta Tomasza Ż. zwanego SPALARNIĄ. POWODZENIA !

FeelFree, 14.05.2021 09:26

https://ekomalopolska.pl/app/ekointerwencja/index.html

FeelFree, 14.05.2021 09:21

P.S. a teraz czekamy co napiszą ślepo-wierni wyznawcy jedynej słusznej andrychowskiej religii...

FeelFree, 14.05.2021 09:18

Zdjęcie drugie -z namalowanymi pasami na kostce- najdobitniej ilustruje absurdalność tego pomysłu. A być może wystarczyłoby, gdyby jeden oburzony Obywatel, który uważa, że uchwała RM i działania burmistrza naruszyły interes jego lub grupy osób, czyli publiczny przeszedł przewidzianą ścieżkę prawną... Najpierw skarga do wójta i do rady miejskiej. Potem w wypadku negatywnego wyniku głosowania nad zasadnością skargi, co zapewne nastąpi (bo rada rozpatruje skargę na samą siebie przecież), lub w wypadku braku odpowiedzi z urzędu ponad 30 dni przekazujemy sprawę do sądu administracyjnego i/lub wojewody. Uważam, że w bilansie ogólnym to znacznie lepsze rozwiązanie niż bezproduktywne szkodzenie własnemu zdrowiu poprzez sfrustrowane pisanie o tym w poczuciu bezradności na forach i gadanie na ulicy i w poczekalniach. To urzędników i tej władzy nie wzrusza, lub wysyła ona swoich lub samozwańczych agentów internetowych do prób korekty rzeczywistości bzdurami pisanymi w mediach. Ścieżka oficjalna wbrew pozorom działa, chociaż władza z oczywistych powodów się tym nie chwali, vide bezprawnie i bezczelne przyznane panu Romanowi B. nienależnych profitów za przyczynienie się do likwidacji SP3 podczas tajnej/zdalnej sesji z odebraniem głosu mieszkańcom. W każdej takiej sprawie, gdy wójt i rada działa na szkodę obywatela, wystarczy przecież 10 minut na sklecenie maila do stosownego urzędu! I pytanie na koniec: czemu tak rzadko ktoś z tych możliwości korzysta? Ze strachu przed zemstą władzy (tak słyszałem na mieście), z lenistwa? z niewiedzy? z braku poczucia sprawczości? z wyuczonej bezradności? z zaszczepionego przez lata przekonania, że nie zasługuje się na lepsze traktowanie? Bo nikt z piszących tutaj (póki co) jakoś tego pomysłu i realizacji nie chwali? A z własnego doświadczenia wiem, że andrychowski urząd może podjąć stosowne działanie dopiero na poziomie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Takie władze sobie wybraliśmy, no ale każdy człowiek może wyciągać wnioski z następstw swoich decyzji, wyborów i używając rozumu oraz wolnej woli dokonywać zmian w sobie i otoczeniu w jego rozumieniu na lepsze, czego wszystkim życzę. Pozdrawiam. Obywatel.

Jepetto, 14.05.2021 08:56

A miało być tak pięknie ogródki przeróżnego rodzaju zadaszenia żeby można było korzystać podczas złej pogody. Każdy pomysł jest dobry żeby tylko złupić "Kowalskiego". A przejechać przez nasze miasteczko jak było ciężko tak nic się nie zmieniło pomimo obietnic. Tyle lat nieudolnego rządzenia. Miasto utkane...

Archanioł Michał, 14.05.2021 08:27

Teraz przerobić fontannę na automyjnie i już będzie tak elegancko, że aż STRACH POMYŚLEĆ. Masakra.

88888, 14.05.2021 07:08

No tragedia bruk za miliony pomazać Białą farbą Brak słów.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.05.2021 05:33

Czyli rozumiem, że koniec z imprezami plenerowymi w tym miejscu , bo jak ktoś zapłaci za miejsce parkingowe to będzie mógł stać i stać dopóki go będzie stać :) A tak przy okazji to widzę po lewej restauracje pewnie wykupią sobie z 10 miejsc dla swoich klientów

Nico , 13.05.2021 22:43

Po pieczywo autem jechać...??? Stary zastanów się zanim coś napiszesz...to nie krakow,15 min jesteś w każdym miejscu A nie zasmradzac miasto spalinami!!!

Zakolog, 13.05.2021 21:57

Bardzo dobrze, wreszcie mieszkańcy będą mieli okazję naocznie przekonać się, jacy idioci rządzą ich miastem !

Jeremiasz, 13.05.2021 21:45

Abstrachując od idiotycznego pomysłu płatnego placu, to tak nie pasuje do tego bruku i architektury że aż oczy bolą, brzydota i tandeta. Miasto robi wszystko żeby ludzie nie chcieli do niego przyjeżdżać. Ja jeszcze tylko po pieczywo jeżdżę ale chyba też wkrótce przestanę bo wszędzie zakazy, płatności itp .idiotyzmy.

Skalpel, 13.05.2021 21:01

Super pomysł na centrum miasta. Gratuluję włodarzom . Później będą się zastanawiać dlaczego ponad 45 procent młodych chce wyjechać z tego pięknego miasteczka.