reklama

Padają drzewa na osiedlu Olszyny. To początek dużej inwestycji

, Gospodarka, Wiadomości, 10.08.2021 17:30, eł

Padają drzewa na osiedlu Olszyny. To początek dużej inwestycji

Padają drzewa na osiedlu Olszyny. To początek dużej inwestycji

Powoli rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy osiedla Olszyny w Andrychowie. Na razie poszyły w ruch piły i ścięte zostały niektóre z drzew przeznaczonych do usunięcia. Padnie ich jeszcze - niestety – sporo.

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Olszyny, pomimo lokalizacji w centrum miasta, to jedna z najbardziej zaniedbanych części Andrychowa. Drogi i chodniki są nierówne i dziurawe, a dzieci nie mają lepszego miejsca do zabawy niż piaskownica, w której zapewne załatwia swe porzeby niejeden kot. Wreszcie jednak mieszkańcy doczekali się rozpoczęcia się przebudowy osiedla, o którą od lat apelowali.

Ruszył już pierwszy etap inwestycji, który ma potrwać pół roku. Na razie jest to tylko wycinka drzew, ale wkrótce przyjdzie czas na kolejne prace. Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Usługowo–Handlowo–Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec z Babic, ma za zadanie między innymi przebudowę jezdni i chodników, budowę ścieżki rowerowej, 147 miejsc postojowych oraz placu zabaw i siłowni plenerowej. Zadba też o zagospodarowanie terenów zielonych i nasadzenie ozdobnych roślin. Wykona również odwodnienie, przebudowę sieci gazowej, przyłącze kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie. To wszystko ma kosztować 4,5 mln zł.

Mieszkańców czeka w najbliższych miesiącach sporo utrudnień. Już teraz są one odczuwalne, ponieważ w związku z wycinką drzew nie mogą parkować we wszystkich dotychczasowych miejscach.Foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

awi70, 10.08.2021 19:39

Przez kilkadziesiąt lat bo tyle trzeba liczyć nic na Olszynach nie robili więc przyroda zrobiła swoje to niech gmina przywróci i rozbuduje drogi i całą infrastrukturę. Naprawdę osiedle zaniedbane pod tym względem.

pinokio, 10.08.2021 18:11

@hebes1125,a Ty uważałeś na lekcjach języka polskiego?.

hebes1125, 10.08.2021 17:49

Czy żadzacy potrafią tylko ścinać? Brak słów. Chyba w podstawówce na lekcjach biologii nie uważali!!!!