reklama

Opuszczony budynek komendy zaczyna się sypać. Na chodnik spadają elementy elewacji!

, Gospodarka, Wiadomości, 21.10.2021 09:15, eł

Dowiedzieliśmy się, dlaczego nadal stoi pusty.

Opuszczony budynek komendy zaczyna się sypać. Na chodnik spadają elementy elewacji!

Odkąd Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach przeprowadziła się do nowego budynku w sąsiedztwie dworca autobusowego, jej stara siedziba przy ul. Lwowskiej stoi pusta. Choć minęło dopiero 8 miesięcy od czasu, gdy obiekt opustoszał, już widać efekty braku troski o jego stan. Ostatnio zaczęły odpadać elementy wykończenia krawędzi balkonu...

Ponieważ tuż pod nim znajduje się chodnik, sytuacja zaczyna być niebezpieczna dla przechodniów. Mieszkańcy Wadowic zastanawiają się, dlaczego nikt nie interesuje się stanem budynku, który wszak znajduje się w centrum miasta, przy skrzyżowaniu dwóch bardzo ruchliwych ulic – Lwowskiej i Sienkiewicza.

Swego czasu były różne plany na jego wykorzystanie po przenosinach policjantów. Poprzedni burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski liczył na to, że gmina otrzyma obiekt w zamian za spore wsparcie finansowe przekazane na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji. Zamierzał budynek wyremontować i urządzić w nim przestrzeń dla organizacji pozarządowych. Niestety, zabrakło pisemnego porozumienia w tej sprawie. Później mowa był również o przeniesieniu do obiektu siedziby Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Tymczasem, choć od przeprowadzki policji lada dzień minie 8 miesięcy, budynek nadal stoi pusty. Dlaczego? - Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie podjęła czynności zmierzające do wygaszenia prawa trwałego zarządu wobec nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Lwowskiej 13 w Wadowicach, jako zbędnej dla potrzeb małopolskiej policji. W tym celu, działając zgodnie z zapisami opracowanej przez Komendę Główną Policji „Strategii gospodarowania nieruchomościami policji", dokonano rozeznania wśród lokalnych jednostek resortu spraw wewnętrznych i administracji, czy są zainteresowane przejęciem tej nieruchomości – informuje młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak się okazało, wszystkie odpowiedziały negatywnie. W takiej sytuacji zapadła decyzja o tym, by złożyć do starosty wadowickiego wniosek o wygaszenie prawa trwałego zarządu. - W chwili obecnej gromadzona jest niezbędna dokumentacja do rozpoczęcia tej procedury – podkreśla Sebastian Gleń.
Foto: Dawid Kierczak

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 21.10.2021 11:28

W latach 70-tych ub. wieku,wywłaszczono z tego budynku ich poprzednich właścicieli (znam ich z nazwiska),więc teraz zwróćcie im te lokale po takich samych ,,psich" pieniądzach jakie je zapłacono przy wywłaszczeniu!