reklama

Opłata za wywóz śmieci w górę o 5,5 zł od osoby miesięcznie

, Gospodarka, Wiadomości, 08.10.2020 18:30, red
Tym razem Wadowice.
Opłata za wywóz śmieci w górę o 5,5 zł od osoby miesięcznie

Nadciągają noworoczne podwyżki za wywóz śmieci. Władze Kalwarii Zebrzydowskiej chcą podnieść opłatę z 19,5 zł na 25 zł od osoby.

Przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów przeprowadziły również władze Wadowic. Tutaj również szykuje się wzrost cen: z 14 zł na 19,5 zł od osoby miesięcznie. Uchwała w tej sprawie trafi na piątkową (9.10) nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Wadowicach.

Dodajmy, że pod względem wysokości opłaty śmieciowej do tej pory Wadowice należały do najtańszych gmin w regionie. Między innymi dlatego, że gmina jest współwłaścicielem składowiska odpadów w Choczni. Ale i - tu jak widać - wzrostu opłat nie uda się uniknąć.

W Wadowicach samorządowcy proponują ulgę dla rodzin wielodzietnych: 15 zł miesięcznie zapłaci piąta i każda kolejna osoby w rodzinie.

Widać już powoli pewną tendencję, więc można się spodziewać, że podobna skala podwyżek czeka mieszkańców innych gmin. W sąsiednim Andrychowie mieszkańcy płacą obecnie 20 zł, a po podwyżce może to być 25-26 zł od osoby miesięcznie. W Andrychowie sprawa podwyżek zapewne pojawi się za kilka dni, kiedy rozstrzygany będzie przetarg na wywóz śmieci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 09.10.2020 00:27

Jak już pisałem pińcet od ryja, żeby było na nagrody dla wielce szanownych jakże wspaniałomyślnych, uczynnych nie pierdzących w stołki urzędnikófffff

sowa, 08.10.2020 20:00

@barte pamiętaj,że tzw.ustawę śmieciową wprowadził Twój guru Tusk.

KochamTuska, 08.10.2020 18:58

A kto nie głosował ?