reklama

Olszyny znowu z problemami. Przetarg unieważniony

, Gospodarka, Wiadomości, 27.04.2021 09:42, red
Dwie oferty wpłynęły do przetargu na remont osiedla Olszyny w Andrychowie. Na razie jednak remontu nie będzie.
Olszyny znowu z problemami. Przetarg unieważniony
Obie oferty opiewały na ponad 9 mln zł, a władze gminy zabezpieczyły na ten cel 6,5 mln zł.

- W przedmiotowym postępowaniu cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po zbadaniu swoich możliwości finansowych ustalił, iż nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie tego zamówienia do ceny
najkorzystniejszej oferty - poinformował magistrat.

Władze gminy będą więc musiały poszukać dodatkowych milionów w kasie gminy.

Wcześniej burmistrz Tomasz Żak zapewniał, że remont osiedla Olszyny rozpocznie się w tym roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 28.04.2021 20:25

@FeelFree wnioski moim zdaniem trochę za daleko. To tylko zmiana taktyki "po konsultacjach z prawnikami" ( @Zakolog czy to dobry kierunek domniemań?). Oczywiście należy się cieszyć , że przekaz osłabł. To znaczy , że "Imperium wie : Rebelianci kontratakują :))."

FeelFree, 28.04.2021 18:39

Cytat do przemyślenia i poddania weryfikacji z użyciem bezpośredniej obserwacji najbliższej przyszłości Andrychowskiej krainy: "Tłum nie pożąda prawdy i gardzi rzeczywistością, ubóstwia natomiast zwodnicze złudzenia. Kto potrafi omamić tłum, ten łatwo nim zawładnie; kto zaś stara się go rozczarować, padnie jego ofiarą." P.S. Apel do radnych (z wyjątkiem Alicji Studniarz): proszę nie próbować rozkminiać cytatu, to i tak nic nie da. Należało wyciągnąć wnioski z cyklu "Bajki dla Radnych", było dość czasu... teraz jest już troszkę "po ptokach" i nie chodzi bynajmniej o skradzione gołębie. Pozdrawiam. Gustaw

FeelFree, 28.04.2021 11:03

@Zakolog - celna i cenna obserwacja, wynikałoby z niej, że nastąpił spadek poziomu wiary we własne kłamstwa... czyli nie tylko ja to widzę... cóż za progres. Może jednak nie zostaniemy najbardziej zadłużoną gminą w Polsce?

Zakolog, 28.04.2021 10:09

@FeelFree bardzo Cię proszę ! Przecież to unyczowione żakolenie obraża nawet inteligencje przeciętnego orangutana, a co dopiero świadomego mieszkańca. Te Zdziśkowe kerygmaty są przeznaczone dla Romkotłuków i w tym środowisku mają zrobić wrażenie. Jedyny pozytyw jest taki, że Zdzisiek przestał używać zwrotów „szczerze mówiąc” oraz „prawdę powiedziawszy” i obecnie skupia się tylko na „że tak powiem”. Jeśli chodzi o podstawowe techniki stosowania kłamstwa, to jest u Zdzisia znaczący postęp.

FeelFree, 27.04.2021 23:42

@Archanioł Michał - jak żem słuchał tego wywiadu to mi się tak błogo zrobiło, przestałem się martwić normalnie, jak to dobrze że tak dobrze wszystko idzie... tłum to kupi, kupi, kupi... na swoją zgubę, ale kupi. Nominacja @cath została przyjęta; aktualizacji dokonano. Ale jak pięknie przywódca zaklina, jak pięknie... nic tylko iść za pasterzem, beeee.... kto by się tam przepaścią, czy wilkami przejmował ... beeee. Pozdrawiam. Baranek Shaun.

Archanioł Michał, 27.04.2021 22:22

@FeelFree sarkazm jest zrozumiany przez mniejszość niestety. Wiadomo daje przyjemność piszącemu i tym rozumiejącym. Trochę mniej radości jest demaskując swój wpis dodatkiem: szaman Żak zaklina rzeczywistość. ;) Pozdro. Ps. kto dostaje książkę z dedykacją? Mój typ @cath po prostu atomowe uderzenie :)

FeelFree, 27.04.2021 21:18

https://radioandrychow.pl/audycje/tomasz-zak-aktualnosci-z-gminy-andrychow/

FeelFree, 27.04.2021 21:18

Uważam, że nikt z piszących tutaj nie ma właściwego oglądu sytuacji. Internauci to tylko niesłusznie szkalują burmistrza. Przesyłam link, aby każdy mógł się przekonać na własne uszy jaka jest prawda. Nie jest doceniane to co robi burmistrz dla mieszkańców. Powinno się usunąć te wszystkie złe komentarze i złośliwe o Panu Żaku.

Archanioł Michał, 27.04.2021 19:11

Przecież to było od razu wiadome. @Zakolog to ogłosił licząc pieniądze ja to wiedziałem gdy ogłoszono: przewodniczącym komisji został pan Wnętrzak. A licząc pieniądze: zaniechanie tego remontu kosztuje nas już DODATKOWE 3,5 mln jeszcze dwa lata wstecz najtańsza oferta to 5,5 mln.

Turboplazmotron, 27.04.2021 10:06

Zaledwie pięć lat temu też były zapewnienia ha ha.https://www.mamnewsa.pl/wiadomosci/powstal-plan-na-remont-zapuszczonego-osiedla

django, 27.04.2021 09:52

"burmistrz Tomasz Żak zapewniał.." taaa taa dobre..