reklama

Okna PCV - zmiany

, Gospodarka, Wiadomości, 13.04.2021 14:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Okna PCV - zmiany

Wielu z nas jeszcze jakiś czas temu w blokach, czyli w dość starych kamienicach widziało te wiekowe drewniane okna pomalowane białą farbą olejną. Kiedyś rzecz jasna panowała moda na malowanie tego typu farbą, a obecnie pozbywa się ozdób drewnianych pomalowanych tą farbą lub się ją zeszlifowuje, tylko po to by po oczyszczeniu drewno pomalować lakierem bezbarwnym. Znacznie częściej ludzie preferują jednak tę wymianę okna na nowe i tanie okno PCV, bo takowe to brak szlifowania i co najistotniejsze tylko wymiana zamiast rozbierania okna i sprawdzania tego, czy warto to konkretne poddać renowacji. Często taka renowacja jest bardzo trudną i na dokładkę trzeba też uzupełniać ubytki w drewnie, bo dzięki temu uzupełnianiu drewniane okno odzyskuje utraconą lata temu urodę.

Kolejne ważne wzmianki o procesie renowacji.

Okno PCV lub okno PVC się jedynie wkłada w miejsce drewnianego i pomalowanego farbą olejną i co najważniejsza pracę tę może wykonać firma wyspecjalizowana, która sprzedała nam okno z tworzywa, czy też komplet siedmiu okien. Dodatkowo po takim demontażu okna wykonane z drewna mogą się nie nadawać kompletnie do niczego, bo mogą być w znacznym stopniu przegnitymi i rozpaść się kompletnie podczas wyjmowania. Jeśli natomiast przetrwają takie demontowanie, to ich renowacja będzie czasochłonną lub kosztowną. Mowa tu o tym, że na początku trzeba zeszlifować farbę olejną, która zakrywa cały rysunek drewna. Jej usuwanie z pewnych zagłębień ramy nie będzie łatwe, bo maszynowo się tego raczej nie zrobi. Natomiast po tym całym usunięciu, które może nam zająć nawet kilka dni patrzymy na to okno i dostrzegamy całą masę ubytków, które wypada wypełnić dopasowanymi kawałkami drewna, po to by drewniane okno wyglądało możliwie jak najlepiej. Tego typu pracę wykona raczej ktoś, kto ma znaczne doświadczenie, a na sam koniec i tak trzeba okno z drewna zabezpieczyć za pomocą lakieru bezbarwnego. Właśnie dlatego tak wielu inwestuje w okna z tworzywa, bo tak jest i taniej i prościej.

Okna z tworzywa jako opcja gorsza.

Pewnym jest to, że okna PCV są obecnie uznawane za opcją bardziej tandetną od stylowych i wiekowych okien drewnianych, bo tworzywo się jedynie odlewa w formie, a rama Okna Kraków drewnianego jest jak dzieło sztuki. Na wykonanie takiej ramy, czy też na jej renowację trzeba dziesiątek godzin pracy doświadczonego specjalisty, a elementy z tworzywa się jedynie wykonuje i to na masową skalę. dlatego też wielu znawców tematu wyśmiewa ludzi, którzy wymienili okna drewniane w wiekowej kamienicy na okna PVC, bo te okna to tylko prosty i tani patent na wymianę. W przypadku zabytkowych kamienic taka wymiana jest też uznawana za nie legalną, ale ludzie tak robią, choćby ze względu na to, że nie stać ich na ten lepszy remont. Przyczynę finansową można w tego typu sprawach uznać za dobrą wymówkę, bo lepiej gdy ktoś wymieni okna na te z tworzywa, niż gdyby miał wymienić na stylowe drewniane, a miesiąc później stać się bezdomnym. Stawiać wymóg powiązany z utrzymaniem stylu można przed kimś, kogo stać na wysoki standard remontu, a nie przed osobą którą stać góra na te siedem okien PVC.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy