Ogłoszono przetarg na projekt i budowę obwodnicy Zatora

, Gospodarka, Wiadomości, 13.07.2018 15:34, red
Jeśli szybko znajdzie się wykonawca, za 3 lata kierowcy pojadą nową drogą.
Ogłoszono przetarg na projekt i budowę obwodnicy Zatora

W piątek, 13 lipca, ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Zatora, w ciągu DK28. Zainteresowani inwestycją wykonawcy mogą składać oferty do 20 sierpnia 2018 r., w siedzibie Oddziału GDDKiA w Krakowie.

Do zaprojektowania jest droga o przekroju jednojezdniowym, długości ok. 2,1 km wraz z obiektami inżynierskimi i infrastrukturą towarzyszącą. Opracować trzeba dokumentację projektową dla wszystkich branż, wykonać niezbędne opracowania, uzyskać pozwolenia i decyzje dla budowy oraz użytkowania obwodnicy. Następnie trzeba wykonać wszystkie prace uwzględnione w dokumentacji projektowej.

- Obwodnica Zatora w ciągu DK28 realizowana będzie z wykorzystaniem technologii i standardu BIM. . Building Information Modeling jest nowoczesną technologią, w której stosuje się trójwymiarowe, cyfrowe modele obiektów, uwzględniające wszystkie niezbędne informacje, do wykorzystanie na każdym etapie inwestycji: od projektu przez realizację po odbiór prac. Oddział GDDKiA w Krakowie pod koniec 2017 r. podjął decyzję o przeprowadzeniu projektu pilotażowego z zastosowaniem BIM - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Droga ta zrealizowana zostanie w klasie GP (główna przyspieszona ). Oprócz budowy obwodnicy w ciągu DK28 przebudowany zostanie także odcinek drogi wojewódzkiej DW781, klasy G. Powstanie 5 obiektów inżynierskich , w tym dwa wiadukty, most i dwa przepusty, skrzyżowania, drogi dojazdowe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, zieleń ochronna, przejścia dla zwierząt, ogrodzenie naprowadzające).

Projekt i budowa mają zostać zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu na etapie projektowania wliczane będą okresy zimowe, natomiast do czasu realizacji robót nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca).


źródło: GDDKiA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mm, 15.07.2018 17:57

?

budyn77, 13.07.2018 17:02

Dobrze że w Andrychowie chińskie firmy wybudowały za czasów PO 3 obwodnice bez problemów i opóźnień.

Rower , 13.07.2018 16:50

No przez najbliższe 6 lat, rząd raczej się nie zmieni ;)

xpek, 13.07.2018 16:13

przetarg pewnie będzie uniewazniony tak jak wiele innych. ukraińcy już nie chcą robić w Polsce a wielu Polaków wyjechało i nie chcą wracać dopóki rząd się nie zmieni