reklama

Odwołane imprezy okolicznościowe, co z zaliczkami?

, Gospodarka, Wiadomości, 11.05.2021 16:00, DK
Jedna z mieszkanek chciała zorganizować wesele. Okazało się, że po odwołanej z powodu obostrzeń imprezie, nie otrzymała zwrotu zadatku.
Odwołane imprezy okolicznościowe, co z zaliczkami?
Od momentu kiedy Polskę ogarnęła pandemia - imprezy okolicznościowe stanęły pod znakiem zapytania. Wesela, chrzciny etc. były odwoływane. Sytuacja była nowa, a co za tym idzie - bardzo uciążliwa i skomplikowana.


Kiedy to się skończy? Według informacji przedstawionych przez premiera w środę (28.04), od 15 maja będą mogły zacząć działać ogródki restauracyjne i będzie można zorganizować przyjęcie okolicznościowe, ale tylko na zewnątrz i tylko do 25 osób.


Okazuje się, że w minionym roku niektórzy stracili swoje zadatki czy też zaliczki, w sytuacji wprowadzania kolejnych obostrzeń przez rządzących, a co za tym idzie odwoływanych imprez okolicznościowych.

Jedna z mieszkanek chciała zorganizować wesele w sali weselnej w regionie. Okazało się, że po odwołanej z powodu obostrzeń imprezie, nie otrzymała zwrotu zadatku. - To skandal - stwierdza pokrzywdzona pani Anna. - Będę musiała zaangażować w tą sytuację prawnika - dodaje

Czy w sytuacji, w której wpłacany zaliczkę/zadatek na organizację imprezy okolicznościowej w restauracji możemy liczyć na zwrot pieniędzy?

Zaliczka podlega zwrotowi w przypadku, gdy umowa nie dojdzie do skutku, niezależnie od tego, która ze stron zawiniła. Dlatego też zaliczka jest „bezpieczniejszą” formą zapisu w umowie.

Zadatek natomiast nie podlega zwrotowi. Wyjątkiem jest jednak sytuacja, na którą obie strony nie mają wpływu. Takim wyjątkiem w obecnej chwili jest pandemia i związane z nią obostrzenia.

Może być też tak, że w umowie pojawił się zapis o Covid-19, który rzekomo może wykluczyć zwrot pieniędzy. Zwracajmy na to uwagę, ponieważ w takiej sytuacji swoich racji będziemy musieli najprawdopodobniej dochodzić w sądzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy