reklama

Od wtorku zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu

Gospodarka, Wiadomości, 19.09.2022 14:45, INFORMACJA PRASOWA
Z tej trasy często korzystają kierowcy jadący do Krakowa.
Od wtorku zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że we wtorek (20.09) o godz. 7.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Nowe Dwory gdzie trwa rozbudowa skrzyżowania z drogami powiatową i gminną wraz z wydzieleniem pasa do lewoskrętu.

Zmiana w organizacji ruchu polegać będzie na przełożeniu ruchu na drodze krajowej nr 44 z pasa jezdni w kierunku Zator – Kraków, na pas jezdni w kierunku Kraków - Zator. Pas jezdni Zator – Kraków będzie wyłączony z ruchu na odcinku ok. 400 m. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną i ręcznym kierowaniem ruchu. Zmiana ta potrwa do końca października 2022 r.

Umowa na rozbudowę skrzyżowania wraz z wydzieleniem pasów do lewoskrętów w ciągu DK44, w miejscowości Nowe Dwory podpisana została 16 marca 2022 r. Celem rozbudowy skrzyżowania jest poprawa widoczności i upłynnienie ruchu. Wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową, a budynek dotychczas zasłaniający kierowcom widoczność został rozebrany. Na wlocie od strony Krakowa w kierunku Wadowic (z DK44 w drogę powiatową) wydzielony zostanie dodatkowy pas o szerokości 3,5 m. Na przeciwległym wlocie DK44, od strony Oświęcimia, zaprojektowano wyspę kryjącą, stanowiącą jednocześnie azyl na przejściu dla pieszych.

Jednopasowe wloty drogi powiatowej i gminnej będą naprzeciwko siebie, z wyspami dzielącymi. Powstanie też obustronny chodnik. Wprowadzone zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.

W obrębie inwestycji przebudowane zostaną sieci energetyczne, teletechniczne, wodociągowe, gazowe oraz kanalizacyjne. Powstanie oświetlenie uliczne, sieć kanalizacji deszczowej oraz kanał technologiczny. Koszt inwestycji wyniesie ok. 5,8 mln zł.


Do tej pory wykonano:

- warstwę wiążącą nawierzchni na włączeniu drogi gminnej i wlocie drogi powiatowej

- na pasie jezdni w kierunku Kraków – Zator wykonane zostały warstwy: mrozochronna, podbudowy pomocniczej, układana jest podbudowa zasadnicza

- drenaż w zachodniej części skrzyżowania DK44 z drogą gminną,

- krawężniki, wyspę wraz z kostką, rozpoczęto wykonywanie podbudowy pod chodniki na skrzyżowaniu DK44 z drogą gminną,

- rowy wzdłuż drogi gminnej,

- kontynuowane są roboty brukarskie na części zachodniej skrzyżowania dróg krajowej z gminną.

źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy