reklama

Od września podwyżka za wodę i ścieki. Niższa niż planowano

Gospodarka, Wiadomości, 07.08.2022 17:20, red
Nowe ceny zaczną obowiązywać od 8 września.
Od września podwyżka za wodę i ścieki. Niższa niż planowano
Jak wcześniej zapowiadano, w połowie roku miała wejść w życie spora podwyżka cen wody i za odprowadzanie ścieków w gminie Andrychów. Ale okazuje się - podwyżki nie było i nie będzie. To znaczy będzie, ale nie tak duża, jak planowano....

Wyjaśnijmy, że od kilku lat propozycję cen za wodę i ścieków przedstawia zakład wodociągów i kanalizacji. Propozycję musi zatwierdzić regulator, czyli Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej 'Wody Polskie".


Aktualnie w gminie Andrychów obowiązuje trzyletnia taryfa - do 7 września 2023 roku. Zakłada ona coroczne podwyżki. O skrócenie okresu taryfowego i wprowadzenie cen wyższych ponad te ujęte w obowiązującej taryfie (tabelka poniżej) wnioskował na wiosnę Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie. Powód oczywisty przy okazji wszystkich ostatnich podwyżek - rosnące koszty energii, inflacja itp. Ale Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej 'Wody Polskie" odrzucił wniosek ZWiK Andrychów o skrócenie okresu taryfowego i wprowadzenie nowych, wyższych cen.

Zatem w gminie Andrychów do września przyszłego roku obowiązywać będzie dotychczasowa taryfa. Nie oznacza to, że podwyżki nie będzie. Obowiązująca obecnie taryfa przewiduje, że wzrost cen nastąpi od 8 września tego roku. Nie będzie to jednak podwyżka tak duża, jak pierwotnie planował ZWiK.

- Będziemy nadal działać na obecnej taryfie, co powoduje, że mamy duże problemy finansowe, ale nie grozi to jakimikolwiek przerwami w zaopatrzeniu wodę naszych odbiorców i odbiorze ścieków - mówi Jan Mrzygłód, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Andrychowa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy