Od stycznia zakaz handlu w niedzielę?

, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2017 10:35, (red)
Wszystko wskazuje na to, że już od stycznia 2018 roku wprowadzony zostanie zakaz handlu w niedzielę. Na razie w co drugą niedzielę.
Od stycznia zakaz handlu w niedzielę?

 

Projekt specjalnej ustawy trafił do Sejmu i tej jesieni będzie procedowany. Projekt odbiega nieco od zamierzeń „Solidarności”, która domagała się wprowadzenia zakazu handlu we wszystkie niedziele.


Wstępne propozycje zakładają, że od stycznia 2018 roku zakaz handlu będzie obowiązywał w co drugą niedzielę. Są pewne wyjątki, m.in. w okresie świątecznym tzw. niedziela handlowa – wtedy będzie można handlować.


Zakaz wprowadzony zostanie przede wszystkim w dużych sklepach, galeriach, które zatrudniają pracowników. Sklepy będą mogli otworzyć m.in. właściciele, pod warunkiem jednak, że sami staną za ladą. Nie dotyczy to jednak sklepów działających w oparciu o franczyzę lub ajencję (np. Żabka)

Propozycje zakładają, że zakaz nie obejmie m.in. sklepów z pamiątkami i dewocjonaliami, stacji benzynowych, aptek czy małych kiosków.


Nowe prawo ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. Na razie nie wiadomo, jaki ostatecznie przyjmie kształt ten zakaz. To na razie tylko propozycje, które będą dyskutowane przez posłów.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 28.09.2017 17:49

HANDLU napewno ???? To znaczy ze nikt nie bedzie handlowal weglem, koksem ropą?? Jak zakaz handlu to dla wszystkich a nie tylko wybiurczo, Prezentacja reklamy w TV to tez handel w niedziele