reklama
reklama

Od poniedziałku śmieci po staremu, ale drożej

Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2019 10:00, red
Od października jest drożej.
Od poniedziałku śmieci po staremu, ale drożej
Od poniedziałku (7.10) odpady komunalne w gminie Wadowice podobnie odbiera firma „EMPOL”. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z siedzibą w Tylmanowie wygrało przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w ostatnim kwartale tego roku.

Ta firma już wcześniej, do czerwca, odbierała śmieci od mieszkańców i nie było żadnego problemu. Potem za sprawą ekipy rządzącej obecnie Wadowicami w Wadowicach doszło do potężnego kryzysu śmieciowego. Przez wiele dni śmieci praktycznie nie były odbierane od mieszkańców.


Dlaczego doszło do kryzysu? Burmistrz Bartosz Kaliński ogłosił bowiem przetarg na wywóz śmieci z gminy na 3 kolejne lata. Nie wpłynęła żadna oferta. To nie dziwi, bo w czasach szalejącej drożyzny, wzrastających kosztów pracy, energii czy opłat środowiskowych, trudno oszacować ile wywóz śmieci będzie kosztował za rok czy za dwa.

Aby ratować sytuację władze Wadowic na kilka kolejnych miesięcy powierzyły wywóz śmieci miejskiej spółce komunalnej Komwad. Z budżetu gminy dołożono do tego "biznesu" 2,5 mln zł. Jednocześnie podwyższono opłatę za wywóz śmieci z 8,60 zł do 14 zł od osoby miesięcznie. Ta stawka obowiązuje od października

Dopiero niedawno ponownie ogłoszono przetarg na wywóz śmieci - w ostatnim kwartale. Wygrała firma Empol i to ona od 7 października ponownie wywozi odpady z gminy Wadowice..

- W związku ze zmianą odbiorcy śmieci informujemy, że wszelkie uwagi, reklamacje jak również inne sprawy związane z funkcjonowaniem systemu odbioru odpadów przyjmuje Biuro Obsługi Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Wadowicach , Plac Jana Pawła II 9 tel. 885-223-224.

Dotychczas obowiązujący harmonogram wywozu śmieci nie ulegnie zmianie i będzie obowiązywał przez najbliższe trzy miesiące - poinformowały władze Wadowic.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy