reklama

Od poniedziałku płatny parking w galerii Sfera

, Gospodarka, Wiadomości, 18.03.2019 14:20, red
Mała rewolucja dla klientów największej bielskiej galerii handlowej.
Od poniedziałku płatny parking w galerii Sfera
Mała rewolucja na parkingach w największej galerii handlowej w Bielsku-Białej – SFERA. Od poniedziałku, 18 marca, trzeba tam płacić za parkowanie na parkingu wielopoziomowym. Na parkingu naziemnym obok SFERY I nadal parkowanie będzie bezpłatne.


Przy wjeździe na parking wielopoziomowy kierowca pobiera na bramce bilet. Od tego momentu naliczany będzie dobowy czas postoju. Przy wyjeździe bilecik trzeba będzie włożyć do automatu. Jeżeli postój na parkingu nie przekroczy 2 godzin (od poniedziałku do piątku) lub 3 godzin (w weekend) dziennie, opłata za parkowanie nie zostanie naliczona.

Kto postoi dłużej - zapłaci. Od poniedziałku do piątku opłata za trzecią rozpoczętą godzinę wynosi 3 zł, a za czwartą i każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić - 4 zł.
W weekend czwarta i każda kolejna rozpoczęta godzina postoju będzie kosztować 3 zł.

Osoby, które wybiorą się na seans do Kina Helios, będą mogły parkować bezpłatnie o dodatkowe 3 godziny dłużej, czyli będą mieli w tygodniu 5 godzin, a w weekend 6 godzin parkingu bez opłat. Ważne, aby przed wyjazdem dokonać walidacji biletu w kasach kinowych.

UWAGA: limity godzinowe obowiązują na cały dzień, więc nie ma możliwości, że ktoś wjedzie samochodem na dwie bezpłatne godziny, następnie wyjedzie z parkingu i znowu wjedzie, licząc na kolejne dwie darmowe godziny postoju.

Po co te zmiany? Jak tłumaczą przedstawiciele galerii, chodzi tylko i wyłącznie o wyeliminowanie kierowców, którzy parkowali na parkingach galerii, ale wcale nie byli jej klientami. Korzystali po prostu z bezpłatnych miejsc postojowych, blokując tym samym miejsce klientom galerii.

- Decyzja o zmianach z korzystania z parkingu wynika przede wszystkim z potrzeby zapewnienia klientom naszego centrum handlowego komfortowych warunków do robienia zakupów. Galeria SFERA, ze względu na swój śródmiejski charakter, zapewniała dotychczas bezpłatny parking w obrębie miejskiej strefy płatnego parkowania. Powodowało to wzmożony ruch na parkingu w godzinach szczytu i wydłużony czas znalezienia miejsca parkingowego -informują przedstawiciele galerii Sfera.


foto: sfera.com.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy