Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu w Wadowicach

, Gospodarka, Wiadomości, 13.03.2020 15:25,
Rusza przebudowa kolejnej ulicy. Zobaczcie jak poruszać się w tym chaosie.
Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu w Wadowicach
Zamknięcie fragmentu ulicy Sienkiewicza i przylegającego do niej placu przy „Starej Rzeźni” oraz uruchomienie dwukierunkowej jazdy na odcinku ulicy Krakowskiej – to najważniejsza zmiana organizacji ruchu, która nastąpi w przyszłym tygodniu w Wadowicach. Wszystko w związku z rozpoczynającą się przebudową ulicy Sienkiewicza.


W Wadowicach rusza przebudowa ulicy Sienkiewicza. To kolejna inwestycja drogowa, która prowadzona będzie w Wadowicach.l Trwa budowa ronda na DK 52, budowa nowego mostu na Skawie, przebudowywana jest ulica Lwowska.

jak informują wadowickie władze, podobnie jak w przypadku ulicy Lwowskiej, także przebudowa ulicy Sienkiewicza została podzielona na kilka etapów, po to, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze.

Pierwszy etap obejmuje przebudowę północnego odcinka ulicy, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Teatralną oraz Sikorskiego. W ciągu najbliższych dni fragment ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodów. Już od poniedziałku (16.03) zamknięty będzie znajdujący się w tym miejscu plac przy „starej rzeźni”, na którym niebawem rozpocznie się budowa wielkiego parkingu na ponad 100 stanowisk.

W zamian uruchomiony zostaje ruch dwukierunkowy na dolnym odcinku ulicy Krakowskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z placem obrońców Westerplatte oraz ulicą Teatralną! Aby wydzielić dwa pasy ruchu, w tym miejscu obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania.W ramach prac oprócz modernizacji nawierzchni i chodników, przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych – wraz z przepompownią wód deszczowych. Ulica kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która teraz zostanie kompleksowo zmodernizowana. Przebudowa pierwszego odcinka ma potrwać kilka tygodni.

Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag, która zgodnie z umową ma ją zrealizować do 30 listopada 2020 roku. Inwestycja ta jest realizowana wspólnie z Powiatem Wadowickim oraz z Wadowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

źródło: UM Wadowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy