Od lutego bilety na pociąg też droższe

, Gospodarka, Wiadomości, 27.01.2020 07:30, INFORMACJA PRASOWA
Co jeszcze nie podrożało?
Od lutego bilety na pociąg też droższe
Jak informuje Urząd Marszałkowski w Krakowie, od 1 lutego br. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym na obszarze Województwa Małopolskiego.

"W związku ze znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych, od dnia 1 lutego br. wprowadzone zostaną zmiany cen biletów. Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach ofert specjalnych obowiązujących w Małopolsce. Należy podkreślić, że mimo wprowadzanej regulacji, ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych" - poinformował Małopolski Urząd Marszałkowski

Od 17 lutego 2020 r. na obszarze województwa małopolskiego nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach obsługiwanych przez POLREGIO i Koleje Małopolskie. Pasażerowie zyskają możliwość korzystania z nowych ofert specjalnych tzw. „Biletów Małopolskich”, umożliwiających podróżowanie po Województwie w atrakcyjnych cenach.

Uczniowie, studenci, czy grupy turystyczne zyskają możliwość skorzystania z oferty biletów grupowych. Kupując co najmniej 20 identycznych biletów w ramach jednej transakcji otrzymają zniżkę na poziomie 10%.

Wprowadzona zostanie specjalna oferta dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Osoby, posiadające stosowną legitymacją zyskają możliwość zakupu biletu miesięcznego w cenie 10 zł oraz biletów dobowych w cenie 1 zł.

Nową ofertę zyskają również osoby, które ukończyły 60 rok życia. Bez znaczenia będzie fakt, czy korzystają z pociągów obsługiwanych przez POLREGIO czy Koleje Małopolskie – za każdym razem zniżka na przejazd będzie identyczna.

Dla miłośników dwóch kółek również wprowadzone zostaną ułatwienia. Osoby sporadycznie podróżujące z rowerami będą mogły skorzystać z oferty Małopolski bilet rowerowy, dzięki czemu za przewóz roweru zapłacą 4 zł, natomiast osoby regularnie korzystające z rowerów oraz pociągów w ramach tej oferty będą miały możliwość zakupu biletu miesięcznego za kwotę 35 zł.

źródło: Małopolski Urząd Marszałkowski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jbrynkus, 27.01.2020 11:27

koszty funkcjonowania kolei w Małopolsce generują puste przebiegi. Wystarczy w Wadowicach policzyć ile osób korzysta z nich, gdy pociąg przejeżdża. Wczoraj miałem przyjemność czekać na przejazd pociągu na przejeździe kolejowym - dwa razy. Pasażerów było w sumie 3!!!!. Nie kwestionuję podróży kolejami, ale sens istniejącego rozwiązania. Zamiast wielo wagonowych przestarzałych składów - opartych na "ceskich drahach", można kupić maszynę z Newagu lub Pesy - mniej zużywa prądu, szybciej się porusza, jest bardziej estetyczna i może działać w obu kierunkach bez potrzeby zawracania. Ale w Polsce kolejny raz dotuje się przewoźnika zagranicznego, tak jak zakup linii Condor z rozwalającymi się samolotami i długami