reklama

Od kwietnia andrychowska Elektrociepłownia przeszła całkowicie na gaz

, Gospodarka, Wiadomości, 07.04.2020 20:15, PG
Ekologia pełną parą.
Od kwietnia andrychowska Elektrociepłownia przeszła całkowicie na gaz

W ubiegłym roku Andrychów borykał się poważnym kryzysem energetycznym. Kolosalne długi ogłosiła prywatna spółka Elektrociepłownia Andrychów, która zapewniała ciepło połowie mieszkań w mieście, a także prąd lokalnym firmom. Władze gminy w trybie awaryjnym założyły nową gminną spółkę pod nazwą - Andrychowska Elektrociepłownia. W ekspresowym tempie pozyskano koncesję na produkcję, dystrybucję i sprzedaż prądu a także ciepła. Gmina na początek zapewniła finansowanie spółce a jej prezesem został Mirosław Nowak.

Nowa spóła od kwietnia tego roku całkowicie przeszła na ogrzewanie gazowe. AE zdecydowała na to, gdyż ogrzewanie węglem jest dużo droższe z powodu opłat środowiskowych, jakie z trzeba płacić za zanieczyszczanie środowiska.

Turbiny gazowe są zlokalizowane w centrum miasta i są dzierżawione przez gminną spółkę.

Ważne jest to, że energia cieplna powstaje w sposób ekologiczny, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy