reklama

Od dziś znowu obowiązują godziny dla seniorów

Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.10.2020 08:55, red
To ograniczenie nie obowiązuje jednak we wszystkich sklepach.
Od dziś znowu obowiązują godziny dla seniorów

Od dziś (15.10) w dni handlowe od poniedziałku do piątku w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie ponownie obowiązują tzw. godziny dla seniorów (w godz. 10:00-12:00). Oznacza to, że w tych godzinach zakupy będą mogły robić tylko osoby starsze - powyżej 60 roku życia. Oprócz tego seniorzy mogą robić zakupy normalnie również w innych godzinach.

Godziny dla seniorów nie obowiązują natomiast np. w sklepach odzieżowych, RTV i AGD, meblowych i budowlanych.

Takie rozwiązanie obowiązywało już na wiosnę. Właściciele sklepów musieli trzymać się tych zasad, bo za ich złamanie - w przypadku kontroli - groziły mandaty.

To bynajmniej nie koniec wprowadzanych przez rząd ograniczeń. Wiele wskazuje na to, że od soboty na terenie powiatu wadowickiego wprowadzona zostanie tzw. czerwona strefa, a to oznacza kolejne ograniczenia m.in. w ilości uczestników imprez.

Obecnie na terenie całego kraju obowiązuje strefa żółta, co wiąże się z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa na ulicach.
grafiki: Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy