Od dziś maseczki, a od czwartku godziny dla seniorów w sklepach

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 10.10.2020 13:49, red
Nowe decyzje rządu.
Od dziś maseczki, a od czwartku godziny dla seniorów w sklepach

Jak już informowaliśmy od soboty (10.10) w całym kraju wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, czyli m.in. na ulicach.

A w sobotę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od najbliższego czwartku (15.10) w sklepach, drogeriach i aptekach ponownie będą obowiązywać tzw. godziny dla seniorów (w godz. 10:00-12:00). Oznacza to, że w tych godzinach zakupy będą mogły robić tylko osoby starsze.

Premier zapowiedział jednocześnie, że działalność szkół nie ulegnie zmianie. Rząd nie planuje także zamykania gospodarki, jak to miało miejsce na wiosnę, chociaż wszystko jest zależne od - jak powiedział M. Morawiecki - przebiegu epidemii.


Zobacz także:


Marsz w Bielsku-Białej

Opublikowany przez MamNewsa.pl Bielsko-Biała Sobota, 10 października 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zenobiusz Kuśmider, 11.10.2020 19:14

Przeciętny człowiek - obywatel ma mętlik w głowie jak widzi to wszystko. Jedni mówią wirusa nie ma itd, drudzy: zobacz jak ludzie cierpią. Ja myślę ze wirus jak inne wirusy jest ale czy taki straszny jak go malują ? w takich przypadkach zadaje zawsze kilka pytań sprawdzających: Kierujesz państwem - masz za zadanie uchronić ludzi przed skutkami śmiertelnego wirusa - co robisz? 1. pozwalasz najbardziej narażonym iść na wybory? 2. jako minister zdrowia lecisz na wczasy do kraju z duża liczba zarażeń i nie nosisz maseczki, którą sam zalecasz/nakazujesz innym? 3. ograniczając i zamykając z powodu wirusa cale branże gospodarki wprowadzasz jednocześnie dodatkowe obowiązki i podnosisz podatki czy czekasz z tym do zakończenia epidemi? 4. zajmujesz się ustawami najważniejszymi w tej chwili np usprawnianiem systemu ochrony zdrowia lub systemowymi rozwiązaniami w edukacji na odległość czy właśnie teraz musisz wprowadzić ustawę o hodowli norek i innych zmianach w rolnictwie? A na koniec pytanie z innej beczki: jak to jest ze w Mińsku dziesiątki tys z całej Białorusi kroczą bez maseczek w protestach to u nas zachwyt że demokracja się rodzi - a u nas ewentualnie 100-1000 os w jednym mieście chce zaprotestować to epitety się na nich sypia że ciemnogród? Do takiej demokracji ma się przybliżyć Białoruś?

Saturn, 10.10.2020 16:43

Znowu zapomnieli o niepełnosprawnych...

cath, 10.10.2020 16:22

@eGzu No właśnie i wtedy sie okaże ze jednak pandemia jest czyli jesteście niekonsekwentni.I to mnie zawsze bawi.Struganie odważnych a jak trwoga to do Boga.

cath, 10.10.2020 16:22

@eGzu No właśnie i wtedy sie okaże ze jednak pandemia jest czyli jesteście niekonsekwentni.I to mnie zawsze bawi.Struganie odważnych a jak trwoga to do Boga.

eGzu, 10.10.2020 15:00

@cath jeśli zachoruję to zachoruję, płacę ZUS to i leczenie się należy. Niech dadzą możliwość nie opłacania składek, nie będę się leczył.

Zakolog, 10.10.2020 14:01

Panie premierze Morawiecki, pański rząd jest na kursie i na ścieżce, jeśli od razu nie odlecicie na lądowisko zapasowe, to doprowadzicie do katastrofy. Wczoraj pański minister zdrowia przed całą Polską udowodnił, że nie rozumie rozporządzenia, które dzień wcześniej podpisał. Nawet nie był wstanie literalnie go powtórzyć, nie mówiąc już o jego merytorycznej zawartości. Sami dajecie broń grupom antycovidowym, po czym, nie da się odmówić sceptykom racji. Już chyba czas najwyższy oddać rząd do dymisji i zrobić miejsce fachowcom. W przeciwnym razie pozostanie nam już tylko „Zu Asche, zu Staub”

cath, 10.10.2020 13:35

Bo jak można leczyć coś czego nie ma

cath, 10.10.2020 13:34

Rozumiem ze osoby uczestniczące w protestach antycovidowych i ich rodziny w tym osoby starsze dobrowolnie rezygnują z prawa do opieki medycznej w przypadku SARS-Cov-2 i terapii-w końcu łamiąc przepisy same narażają die na zachorowanie.Tak było uczciwiej .

Burakz wiejskiej , 10.10.2020 13:23

a od kiedy morawiecki kaczyński i szumowski w więzieniu ??