reklama

Od czerwca płatne parkowanie na placu Mickiewicza i ulicy Legionów

Gospodarka, Wiadomości, 24.05.2021 12:00,
Od czerwca płatne parkowanie w centrum Andrychowa.
Od czerwca płatne parkowanie na placu Mickiewicza i ulicy Legionów
Strefa płatnego parkowania na placu Mickiewicza i ulicy Legionów w Andrychowie ruszy z poślizgiem - opłaty za pozostawienie samochodu na wyznaczonych miejscach będą pobierane od 1 czerwca. W ostatnim czasie miejsca parkingowe zostały wytyczone. Przy okazji wykonywano również remont placu, dlatego w maju nie były pobierane opłaty za parkowanie.


Od 1 czerwca parkować będzie można tylko wyznaczonych miejscach. Za parkowanie poza wyznaczonym miejscem Straż Miejska czy policja będzie mogła nałożyć mandat.

Ile trzeba płacić za pozostawienie samochodu na objętych strefą miejscach? Za postój do 30 min - 1,50 zł, a do 1 godziny - 3,50 zł, za drugą godzinę - 7,70 zł. Będzie można sobie wykupić miesięczny abonament, co może być korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących działalność na placu Mickiewicza.

Parkować będzie można tylko w wyznaczonych miejscach (jest ich około 20).

Dodatkowo jedno z miejsc będzie przeznaczone na zaopatrzenie dla firm na czas rozładunku.

Decyzję o poszerzeniu strefy płatnego parkowania w Andrychowie - właśnie o plac Mickiewicza i ulicę Legionów - podjęli kilka miesięcy temu andrychowscy radni na wniosek burmistrza.

strefa płatnego parkowania andrychów

ukl. legniów andrychów

plac mickiewicza Andrychów


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 24.05.2021 16:14

Przecież przed przejściem dla pieszych nie można parkować chyba w odległości 10m a w Andrychowie można ?