reklama

O której przyjedzie autobus? Andrychów kupuje tablice informacyjne za kilkaset tysięcy zł

, Gospodarka, Wiadomości, 17.07.2020 08:50, red
Nowinka techniczna za prawie 900 tys. zł dla Andrychowa.
O której przyjedzie autobus? Andrychów kupuje tablice informacyjne za kilkaset tysięcy zł
Kiedyś informowaliśmy, że Andrychów - oprócz nowych autobusów - będzie miał przystanki z bajerami i to się powoli dzieje.

Od kilku tygodni w gminie Andrychów trwa montaż montaż 56 nowych wiat przystankowych. Kosztuje to 1,7 mln zł, W tym tygodniku w magistracie rozstrzygnięto przetarg na ostatni element: na 14 przystankach i na dworcu autobusowym w Andrychowie zamontowane zostaną ledowe tablice z tzw. systemem dynamicznej informacji przystankowej.

Powinno to funkcjonować tak, jak w dużych miasta np. - Bielsku-Białej, gdzie pasażer stojący na przystanku na tablicy ma wyświetlaną informację, za ile minut przyjedzie autobus.

Dodatkowo w ramach tego samego zamówienia wykonany zostanie portal internetowy z rozkładami jazdy i aplikacją oraz stanowisko dyspozytorskie.

Całość - autobusy, przystanki, tablice - finansowane jest z dużego projektu, na który gmina Andrychów dostała kilkanaście mln zł dotacji z UE. Koszt 897,9 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 17.07.2020 16:38

Wiaty tragiczne ciasne wąskie, skandalicznie zamontowane. Jednym słowem polecą głowy kto to wykonuje. KOMPROMITACJA!!!!!!!!!!!!

olo66, 17.07.2020 14:33

A dlaczego nigdzie nie ma informacji że autobusy linii 4 i 5 odjeżdżają z drugiej strony na ul. 1 Maja. Wiele osób przyjezdnych tego nie wie a rozkłady jazdy są nadal ze strony hali sportowej.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 17.07.2020 12:32

Ale jakie te przystanki krzywe, jeden wyżej drugi niżej, no lipa jak za taką kasę