Nowy termin na wybudowanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej

, Gospodarka, Wiadomości, 17.07.2019 09:00, red
Wierzyć w te przedwyborcze obietnice?
Nowy termin na wybudowanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej
We wtorek (16.07) odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury poświęcone inwestycjom drogowym w województwie śląskim. Była też mowa o bardzo ważnej, od lat planowanej inwestycji w naszym regionie, czyli Beskidzkiej Drodze Integracyjnej, która ma połączyć Bielsko-Białą z podkrakowskim Głogoczowem.


Inwestycja ma kosztować ponad 4 mld zł, a ponieważ od lat mówi się od jej budowie a konkretów brakuje, kierowcy już powoli tracą nadzieję, że ta droga kiedykolwiek powstania. Tym bardziej, że mowa jest tutaj aż o 70 km zupełnie nowej trasy.

BDI ma to ma być alternatywna droga dla dzisiejszej DK52. Ma mieć status drogi ekspresowej z węzłami w Kętach, Andrychowie czy w Wadowicach. BDi istnieje już na mapach jako S-52. Pieniędzy na jej budowę jak na razie brakuje. Nie ma nawet projektu tej inwestycji, o pozwoleniu na budowę nie wspominając.

- Beskidzka Droga Integracyjna może powstać do roku 2027, w przyszłej perspektywie finansowej - poinformował tymczasem we wtorek (16.07) wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Dodajmy, że to już kolejny termin na budowę BDI. Najpierw mówiono o roku 2014, potem 2019, w zeszłym roku jeden z urzędników PiS mówił o 2025 roku, a teraz kolejny wymienia datę 2027.

Wiceminister Weber dodał również, że inna inwestycja, droga S1 między Bielskiem-Białą a Mysłowicami oraz tzw. obejście Węgierskiej Górki do granicy ze Słowacją, powinny być gotowe w 2023 roku.

Więcej na ten temat na bielsko.mamNewsa.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 17.07.2019 17:03

W dupie mam BDI, kupiłem se motor