Nowy rozkład jazdy pociągów. Znikają połączenia do Zakopanego i Szczecina

, Gospodarka, Wiadomości, 25.02.2019 09:00, red
Od 10 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów.
Nowy rozkład jazdy pociągów. Znikają połączenia do Zakopanego i Szczecina
Poniżej rozkład jazdy ze stacji Andrychów, który zacznie obowiązywać od 10.03.2019 do 8.06.2019. Pozostałe rozkłady można znaleźć na stronie https://portalpasazera.pl/Plakaty Wystarczy wpisać miejscowość i od razu wyskoczy rozkład.


Co ważne, od 24 lutego nie kursuje już pociąg Podhalanin relacji Zakopane - Szczecin przez powiat wadowicki. Planowane jest przywrócenie połączenia na okres wakacyjny, od 28 czerwca do 31 sierpnia 2019r.

Zmiany wynikają głównie z rozpoczynającej się w poniedziałek, 25 lutego, kolejnej fazy modernizacji trasy Skawina – Sucha Beskidzka. Prace będą prowadzone między Skawiną a Suchą Beskidzką, na 12-kilometrowym odcinku torów Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Stryszów. Przebudowane zostaną stacje i przystanki: Leńcze, Stronie i Stryszów. Na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona kładka dla pieszych zostanie wyposażona w windy.

Prace obejmują także przejazdy kolejowo-drogowe. Na 55 skrzyżowaniach drogi z torami między Skawiną a Stryszowem zamontowane zostaną nowe urządzenia sterowania ruchem.

Dodajmy, że od 25 lutego do 21 czerwca Przewozy Regionalne uruchamiają zastępcze autobusy na odcinku Kraków Płaszów – Sucha Beskidzka za pociągi kursujące z Krakowa do Suchej Beskidzkiej i Zakopanego oraz na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, za pociągi kursujące na trasie Kraków – Bielsko Biała. Od 1 kwietnia do 21 czerwca komunikacja zastępcza zostanie uruchomiona na odcinku Kraków Płaszów – Wadowice.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 26.02.2019 02:50

jakby zlikwidować te zdublowane pozycje to pewnie rozkład jazdy zmieściłby się w jednej linijce.