Nowy pociąg do zatorskich atrakcji turystycznych

, Gospodarka, Wiadomości, 02.05.2019 12:40,
Linia kolejowa przez Brzeźnicę, Spytkowice i Zator wskrzeszona.
Nowy pociąg do zatorskich atrakcji turystycznych
Od 1 maja na tej trasie uruchomiono weekendowe i świąteczne połączenie, które jest dedykowane turystom.

- Z nowego połączenia bez wątpienia skorzystają mieszkańcy Małopolski oraz turyści, którzy planują odwiedzić miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym i rozrywkowym, a także te związane kultem religijnego usytuowane na trasie przejazdu pociągu. Wśród tego typu lokalizacji są m.in. Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie oraz parki rozrywki Energylandia i Zatorland w Zatorze - informuje Małopolski Urząd Marszałkowski.

Poranny pociąg wyjeżdża z Krakowa o godz. 8:02. W Zatorze jest o 9:04, a w Oświęcimiu o 9:24.. Z Oświęcimia z kolei odjazd zaplanowany jest na godz. 17.48, z postojem w Zatorze o godz. 18.09. Podróżni do Krakowa dojadą o godz. 19.13.

Pociąg będzie się zatrzymywał tylko na wyznaczonych stacjach i przystankach: Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki, Kraków Sanktuarium, Skawina oraz Zator.

Nowe połączenie startuje w długi majowy weekend – od 1 do 5 maja. Para pociągów będzie kursować codziennie, od 1 do 16 czerwca – w soboty i niedziele, a od 21 czerwca do 29 września – w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo w święta wolne od pracy – 20 czerwca i 15 sierpnia.


foto: Małopolski Urząd Marszałkowski w Krakowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy