reklama

Nowy obiekt przy "Koperniku" już gotowy

, Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2020 09:42,
Ponad 1,6 mln zł kosztowała rozbudowa kompleksu sportowego przy Powiatowym Zespole Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.
Nowy obiekt przy
Zakres robót przy „Koperniku” obejmował budowę kompleksu sportowego (boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki siatkowej plażowej, bieżni 4-torowej, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoku w dal i trójskoku, piłkochwytów oraz ławek) wraz z instalacjami zewnętrznymi (oświetlenie, kanalizacja drenarska).

Zadanie zostało dofinansowane z funduszy unijnych.


Dyrektor szkoły Ilona Kula dziękując włodarzom Powiatu za rozbudowę kompleksu sportowego wyraziła nadzieję, że tuż po ustaniu pandemii uda się zorganizować na obiekcie zawody z udziałem sportowców z innych placówek.

– To już drugi kompleks sportowy w Kętach, który został zmodernizowany przy szkole średniej prowadzonej przez Powiat Oświęcimski. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku kompleks boisk przy popularnym “Wyspianie” – przypomina starosta Marcin Niedziela, dodając z nadzieją, że nowoczesna baza sportowa przyczyni się do osiągania jeszcze lepszych rezultatów przez młodzież z klas sportowych, a jednocześnie zachęci ogół młodych ludzi do większej niż dotąd aktywności fizycznej.

Wicestarosta Paweł Kobielusz podkreśla, że dzięki środkom z budżetu Powiatu oraz wsparciu z innych źródeł infrastruktura sportowa przy powiatowych szkołach systematycznie się poprawia.

W przyszłym roku planujemy remont bazy sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 9 w Kętach. Pozostanie nam jeszcze modernizacja kompleksu przy popularnym “Chemiku” oraz budowa zaplecza sportowego przy “Ozetach” w Oświęcimiu – mówi wicestarosta.


źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy