reklama

Nowy market, jeszcze większe korki. Co dalej?

, Gospodarka, Wiadomości, 25.09.2015 14:30, (red)
Powoli znika z powierzchni ziemi dawna hala Andorii w Andrychowie. Powstanie tu market budowlany.
Nowy market, jeszcze większe korki. Co dalej?

W centrum Andrychowa wybudowany zostanie kolejny market – tym razem budowlany PSB „Mrówka”. Otwarcie w przyszłym roku. Nowy sklep zostanie zlokalizowany za marketem „Aldi” przy ul. Krakowskiej w miejscu, gdzie stoi jedna z dawnych hal Andorii, która powoli jest wyburzana.

 

Już teraz pojawią się pytania o spodziewane dodatkowe utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu na ulicy Krakowskiej, już po otwarciu nowego sklep. Obecnie wyjazd od strony sklepu "Aldi" jest bardzo utrudniony. Nowy sklep oznacza nowych klientów i dodatkowo zwiększony ruch na tym skrzyżowaniu. Chodzi nie tylko o dodatkowy ruch samochodów osobowych, ale i ciężarówek, które będą przyjażdżać z towarem do nowego sklepu.

 

Temat pojawił się podczas czwartkowej (24.09) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie. Propozycja władz Andrychowa, aby w tym miejscu wybudować rondo na razie nie spotkała się z akceptacją zarządcy drogi krajowej, czyli Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad.

 

Z informacji przekazanych przez burmistrza Tomasza Żaka wynika, że zarząd Andorii i kierownictwo PSB „Mrówka” podjęło rozmowy, aby po terenach Andorii wytyczyć nową drogę od planowanego do budowy marketu w kierunku ul. Batorego lub Przemysłowej. Droga miałaby przebiegać po terenach prywatnych i tylko od zainteresowanych firm zależy, czy zostanie wybudowana. Z pewnością to byłby jakieś sposób na rozładowanie ruchu.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lama, 29.09.2015 20:03

Market budowlany oczywiście jak najbardziej i nie tylko PSB Mrówka ale i mile widziana Castorama ,ale opamiętajcie się NIE TA LOKALIZACJA NA PERYFERIACH MIASTA W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ !!! PANOWIE CZY TE POSTY PISANE PONIŻEJ TO POSTY RADNYCH OSÓB ZASIADAJĄCYMI W URZĘDZIE WSTYD JESTEŚCIE PRZESIĄKNIĘCI NIE NAWISOM NA WZAJEM DO SIEBIE. DLA MNIE JESTEŚCIE G_ _ _EM I PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH CZAS WAS ROZGONIĆ.

szpp, 27.09.2015 16:47

prymitywny to jesteś ty

igor7, 27.09.2015 16:27

prymitywna baba z Szydłowca na potrzeby stypy 25 października zrobiła nawet lifting swojej fałszywej i obłudnej facjaty... . . . oni już wiedzą że przegrali tak jak wczoraj zdrajca przegrał z Adamkiem... . . tak,że panie Żak - nie dla psa kiełbasa....nawet wam jad kiełbasiany nie pomoże !!!

Maxymilian, 27.09.2015 14:10

Z ostatniego miejsca nie startuje się żeby wygrać, ale żeby wesprzeć głosami partię, jeśli tego nie wiecie, Żak na pewno uzyska ich dużo i jak nie wejdzie to nie będzie Jego porażka, tylko tych co kolejność na listach ustalają. Ja wolę Go u nas na miejscu, bo widzę jak gmina się pięknie rozwija, tylko, hejterzy PiSlandii muszą widzieć Polskę w ruinie, ale za to Im wódz płaci, nie panie Igor7 i inni?

azquit, 27.09.2015 13:16

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 27.09.2015 11:46

pięknie się spisiory nakręcają

igor7, 27.09.2015 11:46

Żak POsłem,Żak burmistrzem ???. . . jeśli ktoś nie wie co znaczy wybór między dżumą a cholerą właśnie się dowiedział...

gregory, 27.09.2015 11:00

jeśli Polak zostanie posłem a Żaka ludzie nie wybiorą to będzie wstyd i tyle żadne bajeczki wymyślane przez klakierów zakolandii nic nie dadzą. jeszcze gorzej będzie będzie jeśli inni samorządowcy dostaną sie do sejmu a Żak nie. Jaja z tym wymyślaniem przez klakierów zakolandii na tygodnie przed wyborami dlaczego żaka ludzie nie wybiorą. Nawet na 25 października nie czekają:) Jaja jak się kłócą wewnątrz.

kaczor, 27.09.2015 10:42

nie chcę wtrącać się w spory miłośników Żaka ale jeśli ktoś startuje do sejmu to chyba po to żeby zostać posłem a nie młynarzem:) Niech klakierzy zakolandii w obawie o profity nie robią z Żaka niepoważnego gościa. śmieszny jest ten podział wśród żakowców. mam wrażenie że ci którzy po prostu lubią żaka kibicują mu, ci co mogą stracić jak żak sobie pójdzie z Andrychowa tak boją się że namawiają żeby nie głosować na niego. I już wymyślają historyjki żeby usprawiedliwić klęskę. Do tego dokładają to co uwielbiają - teorie spiskowe:)

abcabc, 27.09.2015 10:16

leon ty pisowski prowokatorze.skąd ty żeś się urwał? chyba że żwirki i wigury

leon, 27.09.2015 10:11

Ja, rodzinna, znajomi nie mamy problemu. Bo nie jesteśmy fałszywymi przyjaciółmi którzy dla własnych korzyści chcą żeby Tomasz Żak "stał w miejscu" Takimi przez których nie wygrał w I turze rok temu. Teraz Tomasz Żak będzie Posłem, Marek Polak nie będzie Posłem. Burmistrzem potem będzie ten którego wskaże Tomasz Żak swoim autorytetem. Tomasz Żak zgarnie całą pulę. Tylko niech mu nie przeszkadzają fałszywi "przyjaciele" przez których już śmieją się w Andrychowie że Tomasz Żak przegra z Polakiem a jego "dwór" szuka wymówki dla tego. Wstyd panowie.

leon, 27.09.2015 10:08

Następny "przyjaciel". Do Sejmu wejdą Pan Sowa i Pan Tomasz Żak. Onaj są świetnymi samomorządowcami i obaj zostaną nagrodzeni za to.

tomekx, 27.09.2015 07:29

Nie przejmujcie się pisowcy nikt rozsądny w tych akurat wyborach nie będzie głosował na Żaka

kaczor, 26.09.2015 09:03

jak chodzi o spiski to zakolandii nikt nie przebije. spisek główny - kto nie pisze o żaku jaki to wspaniały ten pisowiec:) na innych przykładach proszę bardzo - tekst z mamnewsa Znowu niebezpiecznie w Parku Miejskim w Andrychowie. Sytuacja z udziałem romów i polskich chłopaków Co na to "klakierzy zakolandii" na co dzień zachwalający Żaka na prawo i lewo Oni i ich teorie spiskowe. abcabc, 2015-09-02 13:55:15 to mi wygląda na prowokację asquit, 2015-09-02 17:22:03 tylko że na tym filmiku nie jest pokazane kto zaczął? dziwne co? abcabc, 2015-09-03 09:12:25 na tym filmiku nie ma nic konkretnego,ja przypuszczam że to ci chłopcy sprowokowali całe zajście W teoriach spiskowych nikt nie przebije tzw. klakierów zakolandii.

martin, 26.09.2015 07:37

Skoro Żak jest na liście to znaczy że planuje iść do sejmu. to logiczne myślenie. Myślę że żak chce do sejmu a część klakierów zakolandii utrzymać stołki. Dlatego nie pomagają żakowi tylko gadają o jego przegranej z Polakiem. Bajeczki jakie opowiadają że usprawiedliwić możliwą klęskę Żaka w wyborach to już inna sprawa. Zabawni w tym są.

Radio.Ma.Ryja, 26.09.2015 00:30

Żaden Żak ani Polak nie zostaną posłami. Żak niech najpierw zasłużył się dla A-chowa, a Polak jako poseł zapomniał skąd go wybrali. Trzeba myśleć NOWOCZEŚNIE :)

leon, 25.09.2015 19:13

Ja, rodzinna, znajomi nie mamy problemu. Bo nie jesteśmy fałszywymi przyjaciółmi którzy dla własnych korzyści chcą żeby Tomasz Żak "stał w miejscu" Takimi przez których nie wygrał w I turze rok temu. Teraz Tomasz Żak będzie posłem, Marek Polak nie będzie posłem. Burmistrzem będzie ten którego wskaże Tomasz Żak swoim autorytetem. PiS nie będzie miał ani posła ani burmistrza. Tomasz Żak zgarnie całą pulę. Tylko niech mu nie przeszkadzają ci którzy już zapomnieli co znaczy pomagać i wierzyć w sukces.

szpp, 25.09.2015 19:06

bosze macie problem i liczycie po cichu że jednak go wybiorą. mylicie się.wspieranie list wyborczych burmistrzami to normalna taktyka.PiS wystawia biernata burmistrza zatora i kogoś tam jeszcze chyba tylko pisowcy zagłosują na cichu na żaka bo liczą że w ten sposób pietras wróci na stanowisko burmistrza. żałosne to jest i tyle

leon, 25.09.2015 19:02

Tomasz Żak będzie posłem, Polak nie będzie posłem. Burmistrzem będzie ten którego wskaże Tomasz Żak swoim autorytetem. PiS nie będzie miał ani posła ani burmistrza. Tomasz Żak zgarnie całą pulę. Tylko niech mu nie przeszkadzają ci którzy już zapomnieli co znaczy pomagać i wierzyć w sukces.

leon, 25.09.2015 19:01

Asquit zagalopowałeś się. Każdy rozsądny ZAGŁOSUJE na Tomka Żaka. Za miesiąc POSŁA. Wyjątkowo zgadzam się ze stałymi narzekaczami. Ośmieszasz Tomka. Nie patrzysz dalej niż koniec własnego nosa.

kaczor, 25.09.2015 18:54

jeśli Żak startuje to chyba po to żeby wygrać? Niech klakierzy zakolandii w obawie o profity nie robią z niego niepoważnego gościa. śmieszny jest ten podział wśród żakowców. mam wrażenie że ci którzy po prostu lubią żaka kibicują mu, ci co mogą stracić jak żak sobie pójdzie z Andrychowa tak boją się że namawiają żeby nie głosować na niego. I już wymyślają historyjki żeby usprawiedliwić klęskę. Dajcie Żakowi szansę. Skoro startuje to tego chce. Ale z was kumple:(

igor7, 25.09.2015 18:35

POseł Żak,POseł Niesiołowski,POseł prymitywna baba z Szydłowca... . . . będzie wśród swoich... . . . szkoda tylko Polski...

asquit, 25.09.2015 18:21

zapomniałeś napisać że to andrychowscy pisowcy chcieliby żeby żak został posłem i pewnie będą na niego głosować a nie na polaka,.to dla nich w tej chwili jedyna szansa żeby znowu rządzić miastem a tak na serio to nikt rozsądny nie będzie głosował na żaka posła.po co oddać miasto w łapy PISU ( ewentualny powrót Pietrasa na burmistrza, ewentualnie kupień) jak żak dobrze rządzi i tylko w pisowskich główkach jest złym burmistrzem

leon, 25.09.2015 17:04

za miesiąc i jeden dzień Burmistrz Tomasz Żak będzie POSŁEM Tomaszem Żakiem. PiS(aury) i inni niewdzięcznicy będą mogli mu.... Na razie sza - patrzcie i uczcie się jak realizuje się życiowe cele krok po kroku w górę

gregory, 25.09.2015 16:57

niedobrze się robi jak się czyta raz za razem kłamstw tego tomka skąd biorą się tacy ludzie? co ma z tego kłamania non stop? plany mozna zmieniać. Żak rządzi piąty rok i co miesiąc bierze "grubą kasę" Ten poprzedni plan jaki tak rozjeżdża kłamca tomekx przygotowywali za czasów kiedy szychą w urzędzie był Tomasz Partyka bliski współpracownik Żaka, wiceburmistrza za Żaka. I to on nadzorował wydziały odpowiadające za takie prace. Pewno ze 100 urzędników może to potwierdzić.

tomekx, 25.09.2015 16:32

infocar nie kpij bo to poważna sprawa,jak już się raz zaplanowało 'centrum handlowe' w centrum Andrychowa to już nie da się tego cofnąć.Już poszło

xpek, 25.09.2015 16:25

po cholerę w Andrychowie kolejny market

remek, 25.09.2015 16:06

@mamnewsa - zdarza się Wam czasami przeczytać swój artykuł przed publikacją?

sportowiec, 25.09.2015 16:03

super bo ciężko się robi remonty w weekendy :D

infocar, 25.09.2015 15:46

@tomekx "Kto ustanowił, ten może znieść" Po 5 latach, z większością w RM, burmistrz Tomasz Żak wciąż nic nie poprawił w tym planie? ( poza zgodą na wykarczowanie lasu pod wyciąg)

tomekx, 25.09.2015 14:23

Kłania się plan zagospodarowania gminy "made in Jan Pietras". Centrum handlowe w centrum Andrychowa podczas gdy każde inne miasto wyrzuca supermarkety na obrzeza miasta.Z tego burmistrza Pietrasa to jednak była fachura ;)

Betty, 25.09.2015 14:05

W Wadowicach miała byc duza Mrówka, na terenie dawnego Bumaru... Ale będzie u nas. Brakuje jeszcze IKEI, MCDonaldsa, KFC, BURGERKINGA, Lidka, BricoMarche ... O czymś zapomniałem? Wiec niech stawiają te supermarkety - przynajmniej będzie jakas praca dla mieszkańców...