reklama

Nowość w Andrychowie. Nadleśnictwo postawiło na parkingu stację ładowania samochodów elektrycznych

Gospodarka, Wiadomości, 02.06.2023 11:00, red
Nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych będzie ogólnodostępna.
Nowość w Andrychowie. Nadleśnictwo postawiło na parkingu stację ładowania samochodów elektrycznych
Nadleśnictwo Andrychów uruchomi wkrótce ogólnodostępną stację ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenie już zostało zamontowane - na parkingu przy al. Wietrznego w Andrychowie.

Jak się dowiadujemy, stacja jeszcze nie działa. Trwają odbiory techniczne. Wiadomo też, że stacja ładowania pojazdów nie będzie bezpłatna.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

slawek.n, 02.06.2023 13:22

O ile sama koncepcja samochodu elektrycznego jest super, o tyle to, co obecnie uchodzi za standard, czyli SAMOCHÓD NA BATERIE jest czystym absurdem forsowanym na siłę przez zaczadzone fantastycznymi wizjami europejskie elity. Ktokolwiek jechał samochodem elektrycznym musi przyznać, że właściwości jezdne i możliwości tego wynalazku są genialne (moment obrotowy, niezależne silniki, rekuperacja, brak biegów, brak hałasu, brak emisji...). Cała kwestia rozbija się o to, skąd brać energię. I można to robić na dwa sposoby: 1) brać z sieci i ładować do baterii, 2) wytwarzać na bieżąco: np wodór. I tu dochodzimy do absurdu, bo na siłę pcha się w opcję numer 1. Samochód na baterię ma około tony (!) akumulatorów (skodzina w sedanie waży 2600 kg), ma śmieszny zasięg, ładowanie trwa kilka godzin, jeśli nie musisz czekać na zwolnienie ładowarki, baterie zimą mają połowę wydajności albo mniej jak włączysz grzałkę lub radio, baterie degradują z każdym rokiem i tak dalej. Kupujesz mega przepłacone, ciężkie, niepraktyczne dziadostwo. Lekko uszkodzone jest nie do naprawy, a zapalone gasi się 5h przez zastęp strażaków. Zakazują powoli wjazdów tego wspaniałego wynalazku do budynków i na promy (słusznie, bo moje byłe LPG stanowi tu mniejsze zagrożenie, a ma zakaz). Do budowy tego cuda potrzeba całej tablicy mendelejewa ściaganej z korei itp. Ale jestesmy ekologiczni, ekonomiczni i polit poprawni... Kupiłem na razie kolejną benzynę. I jak mi pistoletu nie przyłożą do głowy to nie kupię tego szmelcu.

Koniczynka, 02.06.2023 10:08

Unia Europejska wymyśliła sobie samochody elektryczne. Ceny nowych aut są kosmiczne i nikt nie mówi że po 5-6 latach trzeba wymienić baterię a to koszt obecnie kilkadziesiąt!!!!!! Tysięcy złotych!!!!!!! A moc już nie ta.

Koniczynka, 02.06.2023 10:07

Unia Europejska wymyśliła sobie samochody elektryczne. Ceny nowych aut są kosmiczne u nikt nie mówi że po 5-6 latach trzeba wymienić baterię a to koszt obecnie kilkadziesiąt!!!!!! Tysięcy złotych!!!!!!!