Noworoczna podwyżka za ogrzewanie, ale obniżka za członkostwo w Spółdzielni [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 26.01.2018 18:30, PG
Jest komentarz Elektrociepłowni Andrychów w sprawie podwyżki za ogrzewanie.
Noworoczna podwyżka za ogrzewanie, ale obniżka za członkostwo w Spółdzielni [AKTUALIZACJA]

Andrychowska Spółdzielnia Mieszkaniowa została założona 1958 roku i do tej pory jest jedyną spółdzielnią mieszkaniową działającą w Andrychowie. Administruje 67 budynkami wielorodzinnymi, w których jest 3520 mieszkaniach, a w których zamieszkuje około 10 000 mieszkańców.

Jakie nowe inwestycje spółdzielnia planuje na ten rok? Jak przekazuje nam prezes ASM Bogumiła Zacny-Sporysz, dopiero pod koniec stycznia zostanie zatwierdzony cały plan gospodarczy, ale na pewno będzie kontynuowany montaż nowych domofonów i wymienione zostanie około 2800 wodomierzy w mieszkaniach. Planowany jest także remont 20 klatek schodowych oraz budowa chodników i miejsc parkingowych przy co najmniej 3 budynkach:

- Włókniarzy 22,

- Lenartowicza 30,

- Lenartowicza 25.

Dodatkowo wymienione zostaną altany śmietnikowe (altany są i będą zamykane z powodu podrzucania odpadów z innych nieruchomości).

Warto też zaznaczyć, że od 1 stycznia 2018 roku podwyżce uległa wysokość zaliczki za ogrzewanie (niezmieniana była od trzech lat) z 2,75zł/m2 do 2,90zł/m2 oraz wysokość zaliczki za podgrzanie wody do 19,00zł/m3 (1500 mieszkań ma centralną ciepłą wodę).

Nowością jest to, że każda z osób, która posiada mieszkanie spółdzielczo-własnościowe, a nie złożyła deklaracji członkowskiej w Spółdzielni została, na mocy nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, członkiem spółdzielni i opłaty czynszowe zostały jej obniżone. Czyli przy mieszkaniu o powierzchni 50 m2 obniżyła się opłata czynszowa o 10 zł miesięcznie.


AKTUALIZACJA 26.01.2016


Dyrektor ds. Techniczno – Produkcyjnych Elektrociepłowni Andrychów Andrzej Bizoń w związku z artykułem na portalu mamNewsa.pl zawierającym informację o podwyżce stawki za ogrzewanie dla mieszkańców andrychowskich osiedli, postanowił przekazać poniższą informację:

Elektrociepłownia Andrychów od 1 lutego 2018 roku obniża ceny ciepła o około 2 % dla wszystkich odbiorców. Porównując, więc ceny ciepła Elektrociepłowni Andrychów do ciepłowni Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – ASM jest droższe od ECA o ponad 10%.

W tym miejscu warto dodać, że Elektrociepłownia Andrychów zapewnia ogrzewanie m.in. na osiedlach Metalowców, Żwirki i Wigury czy Olszyny. Natomiast osiedla Lenartowicza i Włókniarzy otrzymują ciepło od ASM. Poniższa mapka to właśnie ilustruje (na czerwono ECA, na niebiesko ASM). Dlaczego, więc ceny za ogrzewanie zostały podniesione we wszystkich budynkach wielorodzinnych?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Izik, 18.01.2018 21:28

Igor @ Zapraszamy do rozmowy farmazonie :):)

igor102, 18.01.2018 08:22

dwa magistrackie trolle ucięły sobie pogawędkę - biedaki piszą po nocach by ocieplić wizerunek swego pana ...naprawdę biedny musi być ten wasz Żak...a wy razem z nim

Izik, 17.01.2018 23:25

Spindermanie będzie cisza, bo to nie Żak podnosi. Nie było halo dla podwyżek cen żywności, prądu,gazu i teraz centralnego. Nie będzie za wodę i ścieki bo teraz rządowe wody polskie za nie odpowiadają. Ale zobaczysz gdyby śmieci wzrosły o 10 groszy ....zgroza. ale tak mamy.

Starybrat, 17.01.2018 21:40

Podwyżki w roku wyborczym, to jak strzelenie sobie w kolano...

8866640spinderman, 17.01.2018 19:13

ciekawi mnie reakcja na podwyzki internetowych skrajnie faszyzujących pieniaczy - kolumny skrajnej prawicy.