reklama

Nowe rondo w Andrychowie gotowe i przejezdne [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2022 16:30,
Zgodnie z zapowiedziami w piątek (28.10) po południu otwarte zostało nowe rondo w Andrychowie na drodze krajowej nr 52, w sąsiedztwie Galerii Andrychów.
Nowe rondo w Andrychowie gotowe i przejezdne [FOTO]
Budowa ronda trwała od połowy lipca. Trzeba przyznać, że wykonawca - firma Drugbud ze Spytkowic - uporał się z tym zadaniem szybko, choć nie obyło się bez utrudnień dla kierowców.

Inwestorem budowy ronda była gmina Andrychów, ale budowa została sfinansowana przez właściciela galerii Andrychów.

W piątek (28.10) po południu zakończono wszystkie prace. Rondo jest już przejezdne.Przy okazji uporządkowana została również sytuacja na przejściu dla pieszych na wysokości Pomnika Grunwaldzkiego. W końcu pomalowane zostały tam pasy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 30.10.2022 18:45

@Archanioł Michał - nie wierzyłem, że to rondo powstanie i pisałem tu, na tym forum o tym. Ale napisałem, że przeproszę @beskidamałego (za mój brak wiary) jak się po tym rondzie przejadę i czynie swoją obietnicę bo uważam, że to uczciwe i fair. Co do reszty tzw inwestycji w A-wie i zarządów "3 wójtów" zdania nie zmieniłem ale to inna dyskusja.

Archanioł Michał, 30.10.2022 17:17

Pozdrawiam serdecznie naszych ukochanych propagandystów ;). To oczywiście nie do Ciebie, ale @oshin22 przypomnij co pisałeś, że teraz przepraszasz. @beskidmaly jak myślisz to opóźnienie sprawiło, że właściciel zarobił już na to rondo czy jeszcze nie ?

beskidmaly, 30.10.2022 15:38

nie szkodzi ,grunt że jest i będzie trochę więcej luzu!

oshin22, 30.10.2022 06:25

Udało mi się wczoraj przejechać po tym rondzie. Zatem zgodnie ze złożoną deklaracją PRZEPRASZAM @beskidmaly. Dla mnie super że powstało. Kropka.

Zakolog, 30.10.2022 06:17

Drogi mamNewsa, no siedzimy, nic się nie dzieje, nuda, Archanioł Michał pozdrawia, FeelFree pozdr..., nie, FeelFree nie pozdrawia, akcja jak widać dzieje się w Andrychowie. Dlatego mam dla Was hiciora, świeżynkę, medialnego samograja pod tytułem „Sobotnia Pielęgnacyjna Wycinka Drzew w Przedszkolu Nr 3”. Wczoraj cały teren przedszkola został ogołocony z drzew, szczęśliwi mieszkańcy okolicznych bloków, osobiście zamierzają podziękować radnym Maciejowi i Czesławowi za inicjatywę. Oczywiście szczególnie pozdrawiają pana Burmistrza ! Choć próżno szukać na BIP-ie zarządzenia burmistrza Andrychowa w sprawie tej wycinki, jak również przetargu i umowy na wykonawstwo z firmą która ją prowadziła. A prowadziła bardzo sprawnie i rzetelnie, tylko dwa dorodne drzewa od strony bloku nr 30 zostały przycięte powyżej 50% ich całej korony, co z punktu widzenia prawa jest ich całkowitym zniszczeniem. Na szczęście nasza Straż Miejska, przez prawie 12 godzin wycia pił spalinowych nie interweniowała, co umożliwiło ścinającym spokojne wywiezienie, co dorodniejszych kawałków drewna w siną dal – gdzie te czasy kiedy Straż Miejska po dziesięciu minutach od zaparkowania samochodu, już ten samochód miała sfotografowany. Gdyby jakimś cudem pani kierownik Wydziału Ochrony Środowiska była zainteresowana, co oczywiście jest mocno wątpliwe, po doświadczeniach z nielegalnym wysypiskiem odpadów budowlanych na ulicy Tkackiej, to procentowe określenie ubytków gałęzi jest bardzo proste, wystarczy policzyć ich wystające kikuty i odnieść tą ilość, do tych kilku pozostawionych jeszcze przy życiu. PS Ciekawe, może FeelFree jednak Was pozdrowi ?

FeelFree, 29.10.2022 08:31

@Bea - a jak już Krakowska będzie ruiną, to te budynki wykupi być może ten sam właściciel co doprowadził do ich upadku i będzie je nam wynajmował... tak widzą świat posiadacze/egoiści, sobie coraz więcej, innym zabierać. Sami będą cierpieć z przejedzenia, ale nie podzielą się nawet z głodującymi... A wybrane przez nas władze na to pozwalają, czerpiąc również z tego osobiste korzyści, przy naszej milczącej akceptacji. Smutna jest historia tego gatunku i naszego kraju.

Archanioł Michał, 28.10.2022 22:38

@beskidmaly DEBILKU MAŁY zrobił to tylko dlatego, że go poprosiłem i koniec kropka. No tak jeszcze rozliczenie inwestycji nas czeka. Może być ciekawie ;).

FeelFree, 28.10.2022 21:41

@tomekx - jestem za Twoją propozycją, również uważam, że na tym rondzie powinien stanąć właśnie pomnik wójta. Powinien mieć co najmniej 8 metrów wysokości. I koniecznie musi być otoczony kręgiem 11-tu bojaźliwych żakolitów. Chciałbym również przypomnieć, że możesz wnieść petycję w tej sprawie, wynik głosowania jest znany, prosta sprawa. W petycji proponuję wnieść także o nadanie rondu odpowiedniej nazwy. Oczywiście im. Tytusa, Romka i Atomka. Proszę nie zapomnieć o propozycji, aby zmienić również nazwę ulicy Biała Droga na "Ku Spalarni", żeby się żaden kierowca ciężarówki ze śmieciami nigdy nam nie zgubił w Andrychowie.

Bea, 28.10.2022 21:02

W czerwcu 2021 powstaje parking na placu Mickiewicza ,czyli zlikwidowano tak naprawde kilkadziesiąt miejsc parkingowych a 5 miesiecy później otwiera sie galeria ! To przypadek to zlikwidowanie parkowania tam ! Nie wierze w takie przypadki ! Przecieź było wiadomo że po otwarciu galerii ta część miasta bedzie padać ! I co właściciele budynków za chwile bedą płacić podatki od pustych lokali ? A za co będą remontować swoje budynki ? Za 10 lat Krakowska będzie ruiną !!!

Bea, 28.10.2022 20:43

Niech pozwolą parkować na placu Mickiewicza tak jak było , a nie wygłupiać sie z tym śmiesznym płatnym parkingiem dla kilku samochodów. Wielki plac stoi pusty i guzik z niego . Komu to służy . Kostka sie rozłazi ! Ale piaskiem nigdy nie zasypana żeby sie sklinowała ! Ludzie muszą iść w upale w deszczu aż zza mostu !!! Często starsi schorowani ! Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych zajete od 8 do 16 dzień w dzień przez ten sam samochód . Ale przyjeżdza nim osoba pełnosprawna bo panowie strażnicy miejscy nie wiedzą że karta osoby niepełnosprawnej innej osoby nie uprawnia do parkowania na takim miejscu ! No ale nagrody dostali !!! Ciekawe czy zapłacą za ponad rok darmowego parkowania tego samochodu ?

tomekх, 28.10.2022 20:41

Ja bym widział na środku ronda pomnik naszego burmistrza, nowe rondo - nowe miejsca pracy itd. należy się.

Koniczynka, 28.10.2022 19:29

Żak to przy rondzie nie miał nic do gadania. Nie jego teren i nie jego droga. Teraz żydy będą bić kasę za wynajem lokali dla zagranicznych sieci. A na ulicy Krakowskiej już połowa lokali jest pustych. A miliony złotych wyrzucone w błoto w pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Za to Żak i jego radni zostaną rozliczeni.

tomekх, 28.10.2022 19:17

Kolejny sukces burmistrza :) ja zawsze popieram wspieranie lokalnych sklepów.

Koniczynka, 28.10.2022 18:38

Beskidku malutki @@@ napisz kiedy burmistrz Żak i jego radni zrobią remont szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie???? Brakło kilka groszy a teraz milion dwieście tysięcy złotych!!!!!! Poszło na bankrutującą elektrociepłownie. Jakim prawem pieniądze wszystkich mieszkańców miasta i gminy Andrychów idą poraz kolejny w błoto??? Kiedy Nowak odda tą kasę i z jakim procentem??? Gmina to nie jest bank!!! Jeśli chodzi o rondo to inwestycja wykonana bardzo szybko,a czy solidnie przekonamy się za dwa, trzy lata.

kukus, 28.10.2022 18:36

Rumcajs masz absolutną rację w kobiernicach była tragedia

rumcajs, 28.10.2022 18:28

Wielkie gratulacje dla wykonawców. W porównaniu do czasu realizacji mostku w Kobiernicach to jest coś co zasługuje na pochwałę.

aniol363, 28.10.2022 18:04

Pan Fryc to jednak fachowiec jest

beskidmaly, 28.10.2022 17:30

I co niedowiarki pokroju ferr flee .zakolog, koniczynki itd itp.,