reklama

Nowe ograniczenia dotkną każdego. Nowe decyzje rządu

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.03.2020 13:20, red
Nowe decyzje rządu.
Nowe ograniczenia dotkną każdego. Nowe decyzje rządu

Do tej pory (stan na 24 marca, godz. 11:00) w Polsce stwierdzono 774 przypadków koronawirusa. 9 osób zmarło. Niestety, statystyki z dnia na dzień idą w góręi spodziewany jest dalszych, znaczący wzrost zachorowań. Dlatego, zdaniem rządu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu Polaków.

Podczas konferencji prasowej we wtorek (24.03) premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych restrykcjach, które dotkną każdego:

- ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnych spraw (wyjście do sklepu, apteki, do lekarza - po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z przychodnią, pracy, wyprowadzenie psa)

- ograniczenia w komunikacji publicznej - w autobusie nie może być tłoku, pasażerowie będą mogli zajmować tylko miejsca siedzące.

- gromadzenie się ludzi ograniczone do minimum - do maksymalnie 2 osób.

- ograniczenie ilości osób uczestniczących w mszy św. do 5 osób, nie licząc sprawujących liturgię.

Nowe zasady ma egzekwować policja, a za ich nieprzestrzeganie będą powodowały konsekwencje karne. I tak np. spotkanie w parku kilku osób będzie zagrożone karą od mandatu do nawet 5000 zł,.

Ograniczenia obowiązują od dzisiaj (25.03) do 11 kwietnia, czyli do świąt.

- Bardzo proszę - zostańmy w domu - apelował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zdaniem premiera, na razie nie ma powodów aby teraz odwoływać wybory prezydenckie czy majowe egzaminy maturalne.

Obowiązują wszystkie dotychczas wprowadzone ograniczenia.
Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 24.03.2020 16:26

Zdaniem premiera... Premier to idiota. Oczywiście, że są powody żeby odwołać wybory - epidemia! No ale pisiory się boją...

Ojoj, 24.03.2020 14:28

dzisiaj jest wtorek