reklama

Nowe nazwy ulic i osiedli w Inwałdzie i Sułkowicach

, Gospodarka, Wiadomości, 23.11.2019 10:00, red
Radni podejmą wkrótce decyzję.
Nowe nazwy ulic i osiedli w Inwałdzie i Sułkowicach

W sołectwach gminy Andrychów przybywa nowych domów, a niektóre powstają na terenach wcześniej niezurbanizowanych. Zdarza się, że służby ratownicze, w razie konieczności mają problem, z dotarciem na miejsce zdarzenia, pod właściwy adres.. Stąd co jakiś czas na mapie gminy wprowadzane są nowe nazwy ulic.

Teraz pora na Inwałd i Sułkowice. W Sułkowicach jedna z ulic zyska nazwę ulica Rowerowa. Jej długość to ok. 1,2 km, to droga łącząca ulicę Turystyczną z ulicą Wspólną w Sułkowicach.

Nowe nazwy wprowadzone zostaną również w Inwałdzie. Z części osiedla Korcza w Inwałdzie wyodrębniona zostanie ulica Rakowa oraz osiedle Cegielnia, os. Zarębki, os. Zielone.

W obu miejscach nadanie nowych nazw ulic i osiedli wiąże się z koniecznością zmiany adresu dla ok. 56 posesji.

Sprawa zmiany nazewnictwa była wcześniej konsultowana wśród mieszkańców na zebraniach wiejskich, a 28 listopada uchwałę zatwierdzającą nowe nazwy ma podjąć Rada Miejska.

ulica Rowerowa w Sułkowicach

Nowe ulice i osiedla w Inwałdzie
grafiki: UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy