reklama

Nowa linia autobusowa już od 3 stycznia

, Gospodarka, Wiadomości, 02.01.2022 15:25, eł

Mieszkańcy bardzo na nią czekali.

Nowa linia autobusowa już od 3 stycznia

Jak już pisaliśmy, gmina Wadowice jest jedną z sześciu w powiecie wadowickim, które otrzymały na ten rok zastrzyk gotówki z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Mało tego, dostała ona większą kwotę niż którakolwiek inna. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Przede wszystkim uda się dzięki nim utrzymać dotychczasowe linie komunikacji gminnej. Ale też powstanie jedna nowa, bardzo potrzebna. Już od poniedziałku (3 stycznia) gminny bus będzie teraz kursował również do Wysokiej i Stanisławia Górnego, gdzie problemy z dojazdem do stolicy powiatu pojawiały się regularnie od lat. Oprócz nowej linii U5, można się też spodziewać zmian na pozostałych.

Skróci się czas dojazdu do Jaroszowic, bowiem linia U3 nie będzie już obejmowała przystanków na wadowickim Zaskawiu, w Rokowie i Babicy. Przejmie je teraz linia U5 do Stanisławia Górnego. Z kolei linia U1 (Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice) wzbogaci się o nowe przystanki przy blokach obok Parku Miejskiego w Wadowicach (ul. Karmelicka) oraz przy Carrefourze (ul. Lwowska).

- Jeszcze trzy lata temu w gminie Wadowice funkcjonowała jedna nieodpłatna linia w stu procentach finansowana z naszych podatków, bez żadnej dotacji, Teraz mamy już pięć linii, na które w ciągu trzech lat pozyskaliśmy łącznie ponad 1,6 mln zł dofinansowania. A to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo – zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.


Foto: Pexels

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy