reklama

Nowa inwestycja w Grupie Kęty

, Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2021 12:55, red
Nowe przedsięwzięcie pochłonie ponad 200 mln zł.
Nowa inwestycja w Grupie Kęty
Zarząd Grupy Kęty S.A. poinformował o otrzymaniu dofinansowania z Krakowskiego Parku Technologicznego na rozbudowę zakładu w Kętach.

Jak poinformowano w komunikacje, firma planuje z m.in. uruchomienie linii produkcyjnej z prasą o nacisku 2000T oraz 4000T wraz z urządzeniami pomocniczymi w nowobudowanej hali produkcyjnej.

Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych inwestycji, w przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów kwalifikowania nowej inwestycji, wyniesie 286 mln zł.

Spółka zobowiązana jest m.in. do:
•zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia o co najmniej 25 nowych pracowników i utrzymanie zatrudnienia na poziomie co najmniej 94,92 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty do dnia 1 lipca 2025 r.
•spełnienia wskazanych kryteriów zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz zrównoważonego rozwoju społecznego,
•zakończenia realizacji nowej inwestycji do dnia 30 czerwca 2024r


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy