reklama

Nowa hala sportowa na miarę XXI wieku przy andrychowskim liceum coraz bliżej

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2021 14:05, PG
Powiat buduje pełnowymiarowe hale przy średnich szkołach.
Nowa hala sportowa na miarę XXI wieku przy andrychowskim liceum coraz bliżej

Podczas czwartkowej (20.05.) sesji Rady Powiatu Wadowickiego poruszono temat budowy dwóch hal sportowych przy szkołach ponadpodstawowych.

Chodzi o nową halę przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie oraz halę przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Informacji w tej sprawie udzielił członek zarządu powiatu Mirosław Sordyl. Obie hale mają być pełnowymiarowe. Na budynkach zostanie zamontowana fotowoltaika. Hale będą miały zaplecze socjalno-techniczne i widownie mobilną, która ma pomieścić 300 osób. Na takich halach będą mogą odbywać się zawody ogólnopolskie.


Jak poinformował M. Sordyl, w przypadku hali w Andrychowie, ze względu na brak miejsca, trzeba będzie rozebrać stary budynek wraz z przewiązką. Projekt jest wykonany na całkiem nową pełnowymiarową halę o wymiarach 48m długości, 28m szerokości i 9,5m wysokości.

Koszt jej budowy to około 10 mln zł, z czego 4,5 mln zł pozyskano z funduszy zewnętrznych. Pozostała kwota ma zostać pozyskana z kredytu. Obiekt ma powstać ciągu dwóch lat jednoetapowo.

Budowa hali przy szkole w Wadowicach, z powodu braku funduszy, będzie podzielona prawdopodobnie na kilka etapów. Obecnie powiat ma do dyspozycji na ten cel 3,5 mln zł. Pierwszy etap będzie dotyczył budowy hali w stanie surowym.

Powiat jak najszybciej zamierza ogłosić przetargi oraz złożyć wnioski o dodatkowe dotację do ministerstwa sportu, by wziąć kredyt w jak najmniejszej potrzebnej kwocie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 21.05.2021 19:23

Napiszcie temu pajacowi feelfree niech przestanie działac na niekorzysc Gminy .Bo to sie leczy

FeelFree, 21.05.2021 16:58

https://stopspalarni.com/