Nowa galeria w Andrychowie coraz większa. Wiadomo, jakie będą w niej sklepy

, Gospodarka, Wiadomości, 03.10.2019 19:50, red
Galeria Andrychów na razie na papierze, a - wszystko na to wskazuje - w przyszłym roku w realu.
Nowa galeria w Andrychowie coraz większa. Wiadomo, jakie będą w niej sklepy
Od co najmniej dwóch lat pojawiają się informacje o budowie wielkiej galerii handlowej w Andrychowie. Galeria ANDRYCHÓW ma powstać na Górnicy, na działce w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Biała Droga.

Obiekt miał być otwarty już w tym roku, ale otwarcie przesunięto na czwarty kwartał 2020 roku. Galeria ANDRYCHÓW jest kolejna w planie do budowy po rozpoczętej niedawno budowie galerii CHEŁM. Biorąc pod uwagę doświadczenie inwestora - wybudował już kilka tego typu obiektów w Polsce - wydaje się, że projekt galerii ANDRYCHÓW jest jak najbardziej realny.


Inwestorem mają być firmy Acteeum i Equilis. Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce. Z kolei Equilis obecnie realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe

- Chcemy, aby nasze centrum handlowe w Andrychowie nie tylko było miejscem wygodnych i atrakcyjnych zakupów, ale także aby kompleksowo wychodziło naprzeciw oczekiwaniom i aspiracjom lifestylowym mieszkańców. Chcemy aby – już za nieco ponad rok – stało się miejscem, które zapewnia różnorodne formy spędzenia wolnego czasu i z którym mieszkańcy będą się identyfikować. – wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Co ciekawe, projekt galerii Andrychów rośnie. Na razie... na papierze, ale całkiem prawdopodobne, że w przyszłym roku również w realu. Początkowo inwestor informował, że Galeria ANDRYCHÓW będzie mieć powierzchnię 16 tys. m2. Teraz mowa już o 24 tys. m2.

- Galeria Andrychów planowana jest w formule tzw. „power center” . Będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem handlowym o pow. ok. 26,000 mkw. Zaoferuje pełną gamę sklepów i lokali usługowych a także duży market budowlany oraz 650 miejsc parkingowych, zapewniając przy tym płynne skomunikowanie z miastem i regionem. Będzie również wzbogacona o obiekt „drive through” i stację benzynową. Wyjątkowy potencjał andrychowskiego retail parku wynika także z jego lokalizacji, na jedynej w mieście i regionie tej wielkości działce z przeznaczeniem na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe - informuje inwestor.


Jak informuje firma Acteeum galeria Andrychów już teraz przyciąga wielu znanych najemców, wśród których są między innymi Leroy Merlin, marki z grupy LPP, Martes Sport, Media Expert czy Rossmann. W sumie 33 sklepy, w tym market na powierzchni 2,3 tys. m2.

Ogromnie cieszymy się ze współpracy z naszymi nowymi partnerami, jakimi są Acteeum i Equilis, przy realizacji obiektu handlowego w Andrychowie. To będzie wyjątkowy projekt o ogromnym potencjale, którego Leroy Merlin będzie częścią. Nasz sklep będzie przestrzenią, w której klienci, będą mogli realizować swoje potrzeby związane z domem i ogrodem. Przygotowana najlepsza oferta produktów wraz z szerokim wachlarzem usług będzie odpowiadała na lokalne potrzeby mieszkańców. Powstający sklep rozszerzy sieć Leroy Merlin, która już dzisiaj składa się z 64 obiektów handlowych – powiedział Rafał Krzepkowski, Dyrektor Rozwoju w Leroy Merlin Polska.


foto: materiały prasowe Acteeum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 08.10.2019 14:41

Jak co roku: nowa wizualicja... Gdzie obiecane lata temu rondo łączące Krakowską z Białą Drogą ?

martynowski, 05.10.2019 09:41

a niech padają, drogo to będą padać

Keson, 05.10.2019 04:03

jak zaczną kopać to pewnie w 6 miesięcy powstanie, ale jak zaczną to sklepiki z centrum Andrychowa mogą już składać wypowiedzenia bo nikt tam nie pojedzie jak to wybudują, wszystkie sklepy na krakowskiej padną bo podstawa to duży parking a przy platanie miejsca nie ma no i zrobili zakaz ruchu przy pałacu co i tak mnie dziwi bo mam wiecznie stoją samochody i w dupie mają zakaz ruchu

",,**,,", 04.10.2019 16:51

Miesiac temu pisaliscie ze bedzie market budowlany majster... miala byc duza mrówka za aldi,stoja juz trzy lata filary, teraz leroy merlin,zaraz padnie haslo castorama, jak narazie co rok o rok przekladaja budowę,miala byc w 2018 potem 2019 teraz 2020roku... tak samo padaja nazwy marketu spozywczego Biedronka, Auchan, Lidl... pozyjemy zobaczymy.

bracki7, 04.10.2019 10:37

To może takie coś? https://www.facebook.com/Kino-Klub-Beskid-w-Andrychowie-2468350299865111/?modal=admin_todo_tour

cath, 03.10.2019 20:50

Na ilustracji Bata od lat nieobecna w Polsce...